Meghan Markle przerwała milczenie na temat śmierci George'a Floyda i głośnych protestów Black Lives Matter na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Emocjonalna przemowa księżnej Sussex została wyemitowana w trakcie wirtualnego zakończenia roku szkolnego w jej dawnym liceum w Los Angeles. Bliska płaczu żona księcia Harry'ego zwróciła się bezpośrednio do świeżych absolwentów Immaculate Heart High School.

Przemowa Meghan Markle o rasizmie

- Przykro mi, że musicie dorastać w świecie, gdzie nadal dzieją się takie rzeczy - powiedziała Meghan.

Księżna Sussex na nagranym telefonem wystąpieniu wyglądała na bardzo przejętą tym, co aktualnie dzieje się w USA. Przyznała, że ciężko jej było w ogóle znaleźć odpowiednie słowa, aby opisać to, co czuje.

Nie byłam pewna, co mogłabym wam powiedzieć. Chciałam powiedzieć coś właściwego i bardzo się denerwowałam. Ale zdałam sobie sprawę, że najbardziej niewłaściwe będzie nie powiedzieć nic. Jak wszyscy widzieliśmy w ciągu ostatniego tygodnia, to, co się dzieje w naszym kraju, w naszym stanie oraz w naszym rodzinnym Los Angeles, jest absolutnie katastrofalne - wyznała uczniom katolickiej szkoły.

Meghan Markle wymieniła także kilka spośród wielu czarnoskórych ofiar brutalności i rasizmu funkcjonariuszy amerykańskiej policji.

Życie George'a Floyda miało znaczenie, życie Breonny Taylor miało znaczenie, życie Philando Castile'a i Tamira Rice'a miało znaczenie - powiedziała ze łzami w oczach.

Żona Harry'ego opowiedziała także o własnych doświadczeniach z dyskryminacją na tle rasowym.

- Miałam 11 lub 12 lat i to były zamieszki, które również były wywołane bezsensownym aktem rasizmu. Pamiętam godzinę policyjną. Wracając do domu, widziałam popiół spadający z nieba, czułam dym wydostający się z budynków. Pamiętam mężczyzn za furgonetką trzymających broń i karabiny. Pamiętam, jak zatrzymałam się przed domem i zobaczyłam drzewo, które zawsze tam rosło - było całkowicie zwęglone. Te wspomnienia nie znikają - powiedziała o swoich traumatycznych wspomnieniach z dzieciństwa.

ZOBACZ TEŻ: Lea Michele oskarżona o rasizm przez koleżankę z serialu "Glee": Zmieniłaś moje życie w piekło