Melania Trump urodziła się 26 kwietnia 1970 r. w socjalistycznej Jugosławii, Republice Słowenii, jako Melanija Knavs. Już w wieku 16 lat zaczęła karierę modelki i szybko zmieniła nazwisko na bardziej medialne - Knauss. Jest pierwszą w historii Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych, która nie urodziła się w USA oraz która ma na swoim koncie kontrowersyjne, rozbierane sesje zdjęciowe.

50. urodziny Melanii Trump. Kariera modelki

W 2000 roku Melania Trump pozowała rozebrana i w samej bieliźnie, przykuta kajdankami do walizki na pokładzie prywatnego samolotu należącego do Donalda Trumpa, wówczas jej narzeczonego. Sesja ukazała się w męskim magazynie "GQ". 

Mimo swojego wizerunku seksbomby, 50-latka jest wykształcona i włada pięcioma językami: słoweńskim, angielskim, francuskim, serbskim i niemieckim. W branży mody zrobiła zawrotną karierę, pracowała z najlepszymi fotografami mody na świecie, m.in. Patrickiem Demarchelierem, Helmutem Newtonem i Mario Testino. Trafiła na okładki najważniejszych pism modowych: Vogue, Harper's Bazaar, British GQ, In Style i New York Magazine.

Ślub Donalda i Melanii Trump

Melania poślubiła Trumpa w 2005 roku. Goście weselni bawili się na zorganizowanym z przepychem przyjęciu zorganizowanym w luksusowym klubie Mar-a-Lago na Florydzie. Na ich weselu bawili się m.in. Hillary i Bill Clintonowie. Z recitalem wystąpił na przyjęciu amerykański piosenkarz Billy Joel, a panna młoda miała na sobie suknię od Diora za 200 tys. dolarów!

Najlepsze stylizacje Melanii Trump

Świetny gust modowy Melania Trump prezentuje niezmiennie przez całą prezydenturę swojego męża. co zresztą zapowiadała już długo wcześniej. W wywiadzie z 2000 roku powiedziała dziennikowi "New York Times", że gdyby została pierwszą damą, to wybrałaby "bardzo tradycyjny" wizerunek - taki, jak Jackie Kennedy.