Meryl Streep poważnie naraziła się Karlowi Lagerfeldowi. Projektant nie krył rozczarowania postawą nominowanej do Oscara aktorki. A o co dokładnie chodzi? Otóż już w niedzielę, 26 lutego, odbędzie się gala wręczenia Oscarów 2017. Meryl Streep otrzymała nominację dla najlepszej aktorki za rolę w filmie "Boska Florence". Jak wiadomo, Oscary to najlepsza okazja do zaprezentowania się we wspaniałej kreacji. Na tym, by mieć na sobie prawdziwe dzieło sztuki zależy i nominowanym gwiazdom, i projektantom, którzy je ubierają. Jak podaje serwis WWD, Meryl Streep upatrzyła sobie srebrzystoszarą wyszywaną suknię z jedwabiu z najnowsze kolekcji Haute Couture domu mody Chanel. Suknia Chanel została już zamówiona, uszyta zgodnie z wymiarami Meryl Streep i niemal gotowa do przekazania aktorce. A jednak do tego nie dojdzie! Sprawę skomentował sam Karl Lagerfeld, szef domu mody Chanel. O co poszło?

Okazuje się, jak wyznał Lagerfeld, że Meryl Streep zażyczyła sobie zapłaty za włożenie sukni Chanel na czerwony dywan w czasie oscarowej gali. W rozmowie z serwisem WWD Lagerfeld wyznał, że suknia była już praktycznie gotowa (uwzględniono wszystkie modyfikacje w projekcie, jakich zażyczyła sobie aktorka), ale telefon od PR-owców Streep nagle zakończył współpracę. Okazało się, że znaleziono innego projektanta, który jest gotów zapłacić Streep za pokazanie się w jego sukience na tegorocznych Oscarach.

Otóż zgodnie z polityką Chanel, nigdy nie płaci się gwiazdom za noszenie kreacji marki. Nawet tym największym, jak Meryl Streep. Karl Lagerfeld nigdy nie robi wyjątków od tej reguły.

Robimy dla nich sukienki, dajemy im je w prezencie, ale nie płacimy za ich noszenie - powiedział Lagerfeld.

Warto dodać, że kreacje z metką Chanel kosztują niemałą fortunę. A kreacje Chanel Haute Couture - nawet 100 000 euro! Dla każdej gwiazdy możliwość włożenia sukni od Chanel to więc prawdziwy zaszczyt. Tak Lagerfeld podsumował zachowanie Meryl Streep:

Jest wybitną aktorką, ale skąpą osobą.

Ciekawe, w czyjej kreacji Meryl Streep zaprezentuje się ostatecznie w niedzielę na oscarowej gali. Zdjęcia kreacji gwiazd z Oscarów 2017 już ok. 1 w nocy będziecie mogli oglądać na gala.pl. Zapraszamy!

ZOBACZ TEŻ: Te gwiazdy mają szansę na Oscara 2017! Kto ma największe szanse?

ORAZ: Cassey Affleck, brat Bena Afflecka, może wygrać Oscara. Zasłużył?

 

#HC17 #ChanelHauteCouture

Post udostępniony przez CHANEL (@chanelofficial) 26 Sty, 2017 o 10:16 PST