Met Gala to jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez, gromadząca gwiazdy i fanów mody. Co roku odbywa się w nowojorskim Metropolitan Museum of Art i jest jednocześnie uroczystym otwarciem wystawy Costume Institute, podczas którego goście ubierają się stosownie do obecnego tematu ekspozycji. Jak się jednak okazuje, tegoroczna gala może być ostatnią organizowaną przez Annę Wintour w MET! Wszystko przez zachowanie zaproszonych gwiazd, które uraziło członków zarządu muzeum i darczyńców gali... Co takiego się stało?

Jak podaje portal RadarOnline, zarząd Metropolitan Museum of Art polecił naczelnej amerykańskiego Vogue'a szukania nowego miejsca do organizowania charytatywnej gali, z powodu szkód spowodowanych przez zaproszonych gości i okazanego braku szacunku do miejsca. Okazuje się, że gala wcale nie wyglądała tak kolorowo, jak na zdjęciach z czerwonego dywanu. Gwiazdy najlepiej bawiły się w... toaletach, a co więcej - wszystko relacjonowały w swoich social mediach i zdjęcia od razu obiegły internet.

"Wszędzie były porozlewane drinki, palenie w toaletach mogło spowodować straty liczone nawet w milionach dolarów, jeśli doszłoby do uruchomienia systemu zraszaczy! Goście zachowywali się, jakby zostali zaproszeni do Willi Playboya, a nie do eleganckiego muzeum. To wszystko spowodowało, że zarząd Metropolitan Museum of Art zdecydował się zakazać organizowania balu w tym miejscu w przyszłości" - mówi informator RadarOnline.

Jako że gala jest okazją do zbierania funduszy idących na konto nowojorskiego muzeum, ciężko wyobrazić sobie aby była organizowana gdzieś indziej. Jednak wygląda na to, że Anna Wintour naprawdę będzie musiała rozejrzeć się za inną lokalizacją. Na razie podobno, stara się załagodzić sytuację i prowadzi rozmowy z zarządem muzeum zapewniając, że w następnym roku liczba gości zostanie mocno ograniczona, a papierosy i kolorowe drinki całkowicie zabronione. 

Patrząc na zachowanie "topowych" gwiazd, wcale nie dziwimy się oburzonym członkom zarządu...

Myślicie, że Annie Wintour jednak uda się przekonać zarząd muzeum do swoich racji i za rok gala również odbędzie się w Metropolitan Museum of Art?