Met Gala 2019 stała pod znakiem kiczu, sztuczności, nienaturalności i przesady. Tematem przewodnim tegorocznej edycji modowego wydarzenia pod kierownictwem Anny Wintour była bowiem od lat wzbudzająca wiele kontrowersji estetyka kampu. Znawcy mody nie byli więc zaskoczeni, że sponsorem Met Gali 2019 była marka Gucci. W końcu włoski dom mody pod kierownictwem Alessandro Michele w ostatnich latach wręcz słynie ze swoich krzykliwych i fantazyjnych projektów, które często balansują na granicy sztuki i kiczu. Wiele z nich mogliśmy oglądać na czerwonym dywanie 6 maja w gmachu Metropolitan Museum of Art (MET) w Nowym Jorku.

AKTUALIZACJA: Met Gala 2019 - zobacz kreacje gwiazd

Met Gala 2019 - temat przewodni

Temat "Kamp: Notatki o modzie" był głównym motywem, który przyświecał Met Gali 2019. Andrew Bolton, kurator nowojorskiego Metropolitan Musem of Art, w wywiadzie dla amerykańskiego "Vogue" zdradził, że został on zainspirowany głośnym esejem "Notes on Camp" z 1964 roku autorstwa Susan Sontag, czyli słynnej amerykańskiej pisarki i aktywistki na rzecz praw człowieka.

Met Gala 2019 - prowadzący

Poza dyrektorem kreatywnym marki Gucci, Met Galę 2019 poprowadzili wokaliści Harry Styles i Lady Gaga, wybitna tenisistka Serena Williams oraz redaktor naczelna amerykańskiej edycji magazynu "Vogue" - Anna Wintour. Lady Gaga na czerwonym dywanie Met Gali zrobiła prawdziwe show! Artystka kilkakrotnie, na oczach fotoreporterów i gapiów, zmieniała kreację, by na koniec rozebrać się do samej bielizny. Był to kamp w czystej postaci!

Met Gala 2019 - data

Met Gala 2019 odbyła sie, jak zwykle, w pierwszy poniedziałek maja. Wydarzenie wypadło więc 6 maja, ale oczywiście przeciągnęło się na wczesne godziny poranne 7 maja. Jak najwybitniejsi projektanci mody i korzystające z ich usług największe gwiazdy amerykańskiego show-biznesu zinterpretowały estetykę kampu? Sprawdź TUTAJ>>

Zdjęcia prowadzących Met Galę 2019 znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: MET GALA 2018 Kreacje gwiazd na czerwonym dywanie [DUŻO ZDJĘĆ]