Met Gala 2019 będzie stać pod znakiem kiczu, sztuczności, nienaturalności i przesady. Tematem przewodnim najbliższej edycji corocznego wydarzenia pod kierownictwem Anny Wintour będzie bowiem od lat wzbudzająca wiele kontrowersji estetyka kampu. Znawcy mody nie są więc zaskoczeni, że sponsorem Met Gali 2019 będzie Gucci. W końcu włoski dom mody pod kierownictwem Alessandro Michele w ostatnich latach wręcz słynie ze swoich krzykliwych i fantazyjnych projektów, które często balansują na granicy sztuki i kiczu.

Met Gala 2019 - temat przewodni

Temat "Kamp: Notatki o modzie" jest głównym motywem, który przyświecać będzie Met Gali 2019. Andrew Bolton, kurator nowojorskiego Metropolitan Musem of Art w wywiadzie dla amerykańskiego "Vogue" zdradził, że został on zainspirowany głośnym esejem "Notes on Camp" z 1964 roku autorstwa Susan Sontag, czyli słynnej amerykańskiej pisarki i aktywistki na rzecz praw człowieka.

Met Gala 2019 - prowadzący

Poza dyrektorem kreatywnym marki Gucci, Met Galę 2019 poprowadzą wokaliści Harry Styles i Lady Gaga, wybitna tenisistka Serena Williams oraz redaktor naczelna amerykańskiej edycji magazynu "Vogue" - Anna Wintour.

Met Gala 2019 - data

Jak najwybitniejsi projektanci mody i korzystające z ich usług największe gwiazdy amerykańskiego show-biznesu zinterpretują estetykę kampu na Met Gali 2019? Tego dowiemy się w pierwszy poniedziałek maja, czyli 6.05.2019. Nie możemy się już doczekać!

Zdjęcia prowadzących Met Galę 2019 znajdziecie w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: MET GALA 2018 Kreacje gwiazd na czerwonym dywanie [DUŻO ZDJĘĆ]