Mało który zespół w historii muzyki cieszy się tak dużym szacunkiem wśród przedstawicieli swojego gatunku jak Metallica. Członkowie grupy mimo wzlotów i upadków wciąż pozostają kapelą utrzymującą się na szczycie. Już niebawem do regularnej sprzedaży trafi ich najnowsze wydawnictwo: "S&M2". Jest to unikatowy zapis koncertu zespołu, który odbył się w San Francisco w towarzystwie San Francisco Symphony.

Metallica wraca z nowym albumem

Fani Metallici czekali 4 lata na kolejny album grupy. Tym razem dostaną coś wyjątkowego: Metallica i San Francisco Symphony zarejestrowały koncerty, które odbyły się 6 i 8 września 2019 roku w San Francisco Chase Center z udziałem wiernych fanów zespołu. Podczas nich Metallica po raz pierwszy wykonała swoje nowe utwory w symfonicznych aranżacjach. To drugie tego typu wydawnictwo Metallici - za pierwszy album symfoniczny zespół został uhonorowany nagrodą Grammy.

Oba koncerty, które zostały zarejestrowane m.in. w formie DVD, cieszyły się świetną frekwencją i bardzo szybko wyprzedały. Łącznie udział w nich wzięło ponad 40 tysięcy fanów. Wydarzenia zostały okrzyknięte przez czołowe muzyczne tytuły zagraniczne jako "przełomowe w historii zespołu" i jako "materiał, o którym będzie się rozmawiało dekady".

Od 28 sierpnia każdy będzie mógł doświadczyć "S&M2" w domowym zaciszu. Wydawnictwo będzie dostępne w rozmaitych formatach: 4LP, 2CD, DVD i Blu-ray oraz limitowanym boksie kolorowych 4LP + 2CD + Blu-ray z nutami, kostkami do gitary i plakatem.