Wejdź na http://www.ipla.tv/Rozrywka/5000275-Fabryka-urody/5164324-Fabryka-urody-odcinek-8, i zobacz metamorfozę naszej uczestniczki!

Iwona Książek, 30 lat

Iwona Książek ujęła swoją osobą całą komisję ekspertów Fabryki Urody. I nie chodzi tu o ilość rzeczy do poprawy, dzięki którym eksperci mogliby zaprezentować swoje umiejętności. Chodzi o wrodzoną skromność i dobro. Bo Iwona całe życie robiła wszystko dla dziewiątki młodszego rodzeństwa. Teraz otrzymała szansę uzupełnienia braków w uzębieniu, co było jej największym marzeniem. Ale eksperci postanowili zaoferować jej coś ważniejszego – pewność siebie i lepsze samopoczucie.

Zabiegi

Podanie kwasu hialuronowego Succeev ma jako główne zadanie zlikwidować oznaki starzenia się skóry: wypełnić zmarszczki, bruzdy, poprawić owal twarzy. Stosuje się go również, aby zwiększyć objętość ust i uwydatnić ich kontur. Można także zredukować cienie pod oczami. Koniec z przejawami nieprzespanych nocy!

Czy iniekcje podskórne muszą boleć? Nie, zabiegi najczęściej wykonuje się w znieczuleniu. „Jeśli pacjentka rodziła dzieci bez znieczulenia, to i tutaj znieczulenia nie potrzeba” – śmieje się dr Maciej Rogala z Miejskiej Farmy Piękności. A jak w rzeczywistości wygląda decyzja czy znieczulać czy nie? Wszystko zależy od wytrzymałości na ból oraz miejsca, w które wprowadza się substancję. Iwona otrzymała znieczulenie w okolicach ust, które wypełniano kwasem hialuronowym Succeev, aby je powiększyć. Natomiast dr Maciej Rogala zadecydował, że tak wytrzymała osoba jak Iwona nie musi być znieczulana w miejscach mniej wrażliwych niż usta, czyli w okolicach kości policzkowych oraz doliny łez.

„Iwona miała twarz wyraźnie naczyniową. To znaczy, że przy zmianach temperatury czy przy zawstydzeniu pojawiał się niechciany rumień” – tłumaczył dr Maciej Rogala – „Zlikwidowałem to prostym zabiegiem usuwania rumienia laserem neodymowym FOTONA.”

Do redukcji przebarwień wykorzystano mezoterapię bezigłową NNM™ LIPO KONTOUR. To niezwykle popularny na świecie zabieg. Polega on na wprowadzaniu substancji aktywnych poprzez stymulację skóry prądem o określonej częstotliwości. Dzięki odpowiedniej stymulacji substancje łatwiej i głębiej wnikają. Zabieg powoduje, że skóra odzyskuje równomierny koloryt i jest o wiele gładsza.

Dla cery płytko unaczynionej pomocny okazał się zabieg Herbal Lavender Repair wykonany w salonie SPAandGO. Składa się on z pięciu elementów: demakijażu, peelingu, maseczki, tonizacji i nakładania kremu. Jego efekt tkwi nie tylko w najlepszych gatunkowo kosmetykach, ale także w odprężającym masażu, który otrzymuje klientka, a który wprowadza w stan relaksacji i przez to lepszego wchłaniania przez organizm substancji aktywnych.

W Miejskiej Farmie Piękności Iwonie wykonano hydradermabrazję Hydrafacial™. To przełomowy zabieg hydropeelingu umożliwiający nie tylko ścieranie zewnętrznej warstwy naskórka, ale także równoczesne nawilżenie skóry. Jego innowacyjna formuła pozwala na natychmiastową regenerację cery.

Udekorowaniem zabiegów na twarz był makijaż permanentny – kreski na dolnych powiekach. Wykonanie takiego makijażu zaoszczędzi Iwonie czasu w przyszłości – codziennego żmudnego stania przed lustrem rano, a wieczorem demakijażu. Nie trzeba obawiać się tego zabiegu – podawane substancje są naturalnego pochodzenia, nie wywołują alergii.

Iwona miała poziom tkanki tłuszczowej w normie i ładnie umięśnione ciało. Joanna i Dariusz Brzezińscy postanowili jedynie wymodelować je i wyprostować do tej pory zgarbione plecy. Dariusz Brzeziński dodał ćwiczenia rozciągające klatkę piersiową, które możemy robić przy dużej piłce do gimnastyki. Pomimo, że Iwona na co dzień zajmuje się dziewięciorgiem rodzeństwa, to powinna zadbać o swoje plecy. „Ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców pomogły Iwonie wyprostować się i nabrać pewności siebie” - mówi Dariusz.

Dieta dla Iwony jest bardzo ważna, nie może w niej niczego zabraknąć, aby Iwona miała dużo siły do swoich obowiązków. Dlatego dieta glikemiczna jest tu idealnym rozwiązaniem.

Wzmocnieniem rzeźbienia poprzez gimnastykę, było rzeźbienie powierzchni ud i brzucha zabiegami EXILIS i EATTM SkinShock. Pierwszy z nich rozbija skupiska tłuszczu i powoduje łatwiejsze uporanie się z nim przez organizm, drugi pozwala wiotczejącej skórze nadążyć za utratą tkanki tłuszczowej.

Uzupełnieniem pracy ekspertów dla Iwony stało się Slim coffee® eSpresso, wysokobłonnikowy napój wspomagający trawienie, z dodatkiem naturalnej kofeiny pochodzącej z guarany. Preparat dodaje energii, orzeźwia, zapewnia dobrą kondycję i lepsze samopoczucie. Slim coffee® eSspresso zawiera synergicznie działające roślinne składniki aktywne, które skutecznie redukują masę ciała i dzięki którym sylwetka Iwony już dziś staje się smuklejsza. To idealny sposób dla uczestniczki na pozbycie się zbędnych kilogramów w sposób bezpieczny i zdrowy.

W efekcie po 3 tygodniach Iwona zgubiła 3 cm w talii i biodrach, ale jej praca się dopiero zaczęła. Musi cały czas konsekwentnie realizować program treningowy, aby wreszcie mogła w pełni cieszyć się swoją piękną sylwetką.

 

„Dla nas usuwanie pacjentowi zębów to ostateczność. Staramy się ratować każdy ząb” - zaznaczyła dr Agnieszka Sicińska - „Niestety, w przypadku Iwony musieliśmy podjąć decyzję o usunięciu piętnastu zębów. Próchnica, która zaatakowała zęby Iwony dokonała wielu spustoszeń. Pomijając względy estetyczne, taki stan jamy ustnej zagrażał jej zdrowiu. Decyzja o wszczepieniu implantów była najlepszym rozwiązaniem. Iwona ma teraz piękny uśmiech, który pozwoli jej uwierzyć w siebie. Pozwoli też powalczyć o własne marzenia, po które do tej pory nie sięgała…” Zabieg wszczepienia implantów ASTRA poprzedzony był zabiegami higieny jamy ustnej oraz leczeniem zachowawczym, polegającym na założeniu wypełnień na dolne zęby. Po zabiegu usunięcia zębów Iwona dostała zwolnienie lekarskie – to duża ingerencja dla organizmu, dlatego pacjentka musiała przez kilka dni pozostać w domu.

Wszystko pięknie się goiło! – cieszyła się Agnieszka Sicińska. Okazało się, że Iwonie kibicuje niemal cały zespół EURODENTALU. „Ta pacjentka ujęła nas swoją skromnością” – zauważa Agnieszka Sicińska.

Mianem implantu w stomatologii określa się substytut naturalnego korzenia utraconego zęba. Iwona ma implanty, korony pełnoceramiczne na implantach oraz prace protetyczne oparte na implantach. Szwedzka firma ASTRA TECH producent implantów, wszczepionych Iwonie, przygotował niespodziankę, dożywotnią gwarancję na ich trwałość, która obejmuje wszystkie kraje świata. Najtrudniejszy egzamin w Fabryce Urody dr Agnieszka Sicińska zdała śpiewająco.

Jak stwierdził stylista Paweł Marczewski: „Pozostali eksperci chcieli metamorfozy Iwony. Ja tymczasem dążyłem do uwidocznienia jej wnętrza. Po krótkiej rozmowie z nią odkryłem w niej duszę rockowca”. Rzeczywiście, Iwona uwielbia mocną muzykę, jeździła też na koncerty Depeche Mode. Z drugiej strony – nie bardzo potrafiła podkreślić swoją kobiecość. To, co połączyło obie idee to sukienka-tuba z pasem z ćwiekami pośrodku. Na to ciężki militarny płaszcz z pagonami, który optycznie powiększył drobne ramiona Iwony. Na nogi botki na wzór butów motocyklowych. „Botki do pół łydki optycznie skracają nogi. Jest jednak prosta rada na taki mankament. Rajstopy muszą być tego samego koloru, co buty” – doradził Paweł Marczewski. „Tak ubrana Iwona może śmiało jechać na koncert Depeche Mode. Ale jest jedno, ale… Ubrałem ją do loży vipowskiej.”

W sezonie jesień-zima 2010 hitem będą długie zamaszyste płaszcze na wzór strojów żołnierzy z armii carskiej. Co ważne – powinny być taliowane w pasie, a także dysponować szerokimi klapami na ramionach. Jeżeli nie lubimy długich płaszczy, warto kupić dyplomatkę do kolan. Najmniej modne są płaszcze ¾. Okrycie można spokojnie zestawiać ze spodniami, wąskimi spódnicami, spódnicami rozkloszowanymi.

Jaga Hupało i jej styliści byli zaskoczeni ilością, objętością i jakością włosów Iwony. Zaproponowali podkreślenie ich walorów. Dzięki ciepłej tonacji brązu, twarz Iwony nabrała wyrazu. Jeżeli tylko Iwona będzie odżywiała włosy, utrzyma efekt burzy falowanych włosów. W salonie SPAandGO Iwona otrzymała profesjonalny manicure i pedicure, który składał się z odsunięcia skórek, masażu dłoni i stóp, nałożeniu substancji aktywnych na paznokcie oraz ich malowaniu. Przed użyciem lakieru na paznokcie nakładana jest baza, a po pomalowaniu paznokci preparat, który zwiększa wytrzymałość lakieru, zapewnia paznokciom blask i połysk.

Tak przygotowana Iwona pojawiła się na finale, na którym jej siostry i koleżanki długo nie mogły pohamować wzruszenia. Iwona to piękna kobieta, mamy nadzieję, że marzenia ekspertów się spełnią i nasza uczestniczka osiągnie większą wiarę w siebie.