Marzena Gruszka, 48 lat

Mama trójki niemal dorosłych dzieci i szczęśliwa babcia 2-letniego wnuka. Na co dzień pracuje w instytucie badań rynkowych. Jej zawód wymusza bliski kontakt z klientem. Od jakiegoś czasu zaczęła mieć z tym poważny problem. Powód? Okazały się nim ubytki w uzębieniu. – Przestałam się uśmiechać, nie mogłam już normalnie funkcjonować i zaczęło mi to bardzo w życiu przeszkadzać – tłumaczyła Marzena. Wiedziała, że musi coś z tym w końcu zrobić, ale wciąż nie mogła zdecydować się na ten pierwszy krok. Impulsem okazała się informacja o castingu do „Fabryki Urody”. Marzena nie korzystała dotąd z porad ekspertów, wstyd jej się do tego przyznać, ale nigdy nie była nawet u kosmetyczki. Zawsze marzyła też o tym, że kiedyś jej włosami zajmie się fryzjer – stylista.  Czasami marzenia się spełniają…

Nasi specjaliści pomogą Marzenie wykreować nowy wizerunek: 

- dr Maciej Rogala to anestezjolog, a także lekarz medycyny estetycznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W 2002 stworzył Miejską Farmę Piękności, gdzie pacjenci mogą zniwelować zmarszczki, pozbyć się cellulitu czy odprężyć podczas masażu. Ponadto dr Maciej Rogala jako pierwszy wprowadził na polski rynek laser frakcyjny CO2 Fraxel Re:pair. Dzięki temu przoduje dzisiaj w wykonywaniu liftingu i usuwaniu blizn.

- Sławomir Sobusiak pracuje w BTL Polska na stanowisku Product Manager. BTL Polska jest oficjalnym przedstawicielstwem międzynarodowej firmy BTL, która zajmuje się produkcją i dystrybucją sprzętu medycznego. Sławomir Sobusiak odpowiada za zbieranie informacji o potrzebach klientów i przygotowywanie analiz na temat trendów na rynku. Z jednej strony musi być dobrze poinformowany o sytuacji na światowej i europejskiej scenie produktów do medycyny estetycznej, z drugiej - wiedzieć czego tak naprawdę oczekują Polacy po wizycie w salonie urody.

- dr Agnieszka Sicińska jest twórcą i ikoną istniejącego od 20 lat Centrum Stomatologicznego EURODENTAL. Dzisiaj są to trzy kliniki i cały zespół lekarzy. Stomatologia, ortodoncja, protetyka, choroby błon śluzowych przyzębia, a wszystko bez bólu, bo jak mówi dr Agnieszka Sicińska: „Dla wrażliwych nawet zabieg higieny jamy ustnej robimy w znieczuleniu.”

- Joanna i Dariusz Brzezińscy to twórcy marki „Fit and Eat”. Ona zajmuje się wskazywaniem błędów żywieniowych i dopasowywaniem właściwej diety. On uczy jak ćwiczyć, aby spalać tkankę tłuszczową, modelować wybrane partie ciała, a także wspomagać leczenie niektórych chorób i urazów. Joanna i Dariusz Brzezińscy nie są teoretykami w swoim fachu. Poznali się będąc instruktorami fitnessu, a każdą zaproponowaną potrawę, którą wymyślili, najpierw sami spróbowali, aby polecać tylko najzdrowsze i najsmaczniejsze dania.

- Paweł Marczewski jest stylistą największych polskich gwiazd. Kiedy dostaje kobietę w swojej ręce, odmładza ją strojem i upiększa. Uważa, że dobry serial czy program w telewizji może być świetnym stylistą i doradcą w kwestii ubioru. Jest konsultantem w programie „Pogotowie modowe”, a także redaktorem magazynu „Glamour”. Jego autorytetem pozostaje Tom Ford – wieloletni dyrektor artystyczny domów mody Gucci i Ives Saint Laurent.

- Jaga Hupało fryzjerstwu oddała się bez reszty. Nie zdecydowała się na wyższe studia. Chciała otworzyć mały zakład w rodzinnych stronach. Dzisiaj to ona dyktuje warunki na rynku fryzjerskim, strzygąc i czesząc największych. Alan Dąbrowski pracuje w salonie Jagi Hupało. Sam siebie nazywa plastykiem, który zajmuje się kobietą. Wizażystą został przez przypadek. Wszedł kiedyś do salonu, który go zauroczył i tak został w tym zawodzie na zawsze. Jest absolwentem prestiżowej szkoły Luizy Lenartowicz. Zajmował się charakteryzacją między innymi w Operze Królewskiej w Londynie. Ewa Popławska-Szmit porzuciła prawo, aby poświęcić się makijażowi i analizie kolorystycznej. Ukończyła prestiżową szkołę Luizy Lenartowicz. Dzisiaj maluje u Jagi Hupało. Wprowadziła na polski rynek ekskluzywne kosmetyki Menar

- Alan Dąbrowski sam siebie nazywa plastykiem, który zajmuje się kobietą. Wizażystą został przez przypadek. Wszedł do salonu, który go zauroczył i tak został w tym zawodzie na zawsze. Jest absolwentem prestiżowej szkoły Luizy Lenartowicz. Zajmował się charakteryzacją między innymi w Operze Królewskiej w Londynie. Obecnie pracuje w salonie Jagi Hupało.

- Ewa Popławska-Szmit porzuciła prawo, aby poświęcić się makijażowi i analizie kolorystycznej. Ukończyła prestiżową szkołę Luizy Lenartowicz. Dzisiaj zajmuje się makijażem w salonie Jagi Hupało. Wprowadziła na polski rynek ekskluzywne kosmetyki Menard.

Metamorfoza

Wygląd zewnętrzny jest dla Marzeny, ze względu na wykonywany zawód, niezwykle ważny. Zależało jej na tym aby dobrze się prezentować i świetnie czuć się w swojej skórze.

Jaką terapię zastosował dr Maciej Rogala? Postanowił przede wszystkim zlikwidować na twarzy Marzeny pierwsze efekty upływającego czasu oraz poprawić kondycję poszarzałej i zmęczonej skóry.

Pierwszy cel został osiągnięty dzięki zastosowaniu  Sculptry. To specyfik wykorzystujący rewolucyjne działanie kwasu L-Polimlekowego. Preparat pobudza komórki twarzy do produkcji własnego kolagenu, którego ubywa nam w skórze wraz z wiekiem. Efekty zabiegu z zastosowaniem Sculptry to wygładzenie bruzd i zmarszczek. Znika również efekt zmęczonej twarzy. Skóra wygląda na promienną i wypoczętą, a w dodatku twarz nabiera pełniejszego kształtu.

 

To jednak nie wszystko co miał do zaproponowania dla Marzeny dr Maciej Rogala.  Kwasem hialuronowym wypełniono tzw. dolinę łez, a więc zagłębienia biegnącego od wewnętrznego kącika oka przez policzek oraz zlikwidowano cienie pod oczami. Do tego jeszcze mała korekta ust. Jaka kobieta nie marzy o tym aby mieć piękne, wydatne i seksowne usta?  Idealną propozycją dla Marzeny okazało się wypełnienie tej części twarzy preparatem Succeeve 2. Wargi nabrały pięknego kształtu i stały się bardziej soczyste.

W odnowie, a więc w nawilżeniu i wygładzeniu zmęczonej skóry dopomogła też Hydradermabrazja. Zabieg wykonano na dekolcie, szyi oraz twarzy.  Hydradermabrazja silnie nawilża oraz delikatnie złuszcza naskórek przywracając efekt świeżej i promiennej skóry.

Idealnym dopełnieniem wszystkich zabiegów stał się makijaż permanentny brwi.  Zabieg łączy utrzymanie pięknej linii brwi z wygodą. Makijaż permamentny utrzymuje się bowiem na skórze nawet 5 lat.
 
Walka o piękno nie zakończyła się jednak na twarzy Marzeny. Ciężka praca czekała jeszcze jej ciało. Dla Marzeny niezwykle ważne było zrzucenie kilku zbędnych kilogramów.

Głównym przestępstwem żywieniowym Marzeny okazały się domowe ciasta. W czasie akcji FU Marzena wyeliminowała z diety tą pokusę. Teraz częściej  przygotowuje sobie posiłki do pracy.

W konsekwencji dla Joanny i Dariusza Brzezińskich z „Fit and eat” Marzena okazała się dużą niespodzianką. Bohaterka ma bowiem piękną, naturalną sylwetkę, którą trzeba było tylko delikatnie poprawić dietą i ćwiczeniami. Marzena schudła ok. 3 kilogramów. Obwód bioder i tali zmniejszył się o kilka centymetrów.  Jej sylwetka nabrała zupełnie innych proporcji.

- Kiedy ją ostatnio widzieliśmy była z siebie bardzo dumna. Zapewniała, że dość łatwo weszła w rutynę systematycznego odżywiania. Zwiększyła liczbę spacerów z rodziną oraz trzy razy w tygodniu ćwiczy brzuszek – mówią  z dumą Joanna i Dariusza Brzezińskich z „Fit and eat”.

Jeśli odchudzanie to tylko bezpieczne i zdrowe. - Dlatego poleciłam jej suplement diety ActivKrill. To olej z kryla nowej generacji, który dzięki połączeniom fosfolipidowym, jest wysoce biodostępny dla organizmu – tłumaczy Kamila Sitkowska, specjalistka VitaDirect. - ActivKrill wpływa na profil lipidowy krwi zmniejszając poziom złego cholesterolu, przez co wzmacnia serce, a zawarty w nim najsilniejszy przeciwutleniacz astakasntyna zwiększa odporność organizmu szczególnie w zimowe, chłodne dni.

Dla poprawiania efektu diety Marzena raz w tygodniu korzystała również w Miejskiej Farmie Piękności z zabiegu EXILIS na brzuch, który ujędrnia skórę, modeluje sylwetkę oraz pomaga w szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej.  Do tego dwa razy w tygodniu EAT SkinShock  i  drenaż BTL-Lymphastim w celu zintensyfikowania efektu. - Zabiegi świetnie się nawzajem dopełniają. Dzięki nim skóra odzyskała jędrność - mówi Sławomir Sobusiak, product manager, BTL Polska.

Kolejnym etapem walki o piękny wygląd była „batalia stomatologiczna”, na której Marzenie tak bardzo zależało. Praca stomatologa w CS EURODENTAL rozpoczęła się od zabiegu higieny jamy ustnej, a więc dokładnego oczyszczenia zębów. Zabieg polega na zdjęciu z powierzchni zęba osadu i kamienia, wypiaskowaniu i wypolerowaniu szkliwa. Na koniec Marzena dowiedziała się jak powinna dbać o higienę jamy ustnej na co dzień. Następnie przyszedł czas na wybielanie dolnych zębów bezpiecznym i skutecznym systemem, który stosują gwiazdy, a więc Beyond Polus. Droga do pięknego uśmiechu na tym się jednak nie zakończyła. - Decyzja o usunięciu 5 zębów nie była łatwa, niestety nie można było ich uratować. Nieleczona próchnica spowodowała nieodwracalne zniszczenia – mówi Agnieszka Sicińska, lekarz stomatolog, Centrum Stomatologiczne Eurodental.

Aby na twarzy pacjentki mógł pojawić się piękny, zdrowy uśmiech na górnej szczęce założono też most. Konieczne było też leczenie kanałowe i przygotowanie wkładu koronowo-korzeniowego z koroną.

Po tych wszystkich zabiegach Marzenie pozostała już tylko praca stylistów, na których pomoc tak marzyła. Zresztą jej osoba zachwyciła ekspertów.

Paweł Marczewski mówił o Marzenie, że to przepiękna kobieta pracująca w biurze, u której „biurowe” elementy stroju zaczęły przenikać do życia codziennego. - Tymczasem Marzena ma urodę i figurę gwiazdy filmowej i na co dzień powinna eksponować swoje atuty - tłumaczy Paweł Marczewski.

Właśnie z tego powodu stylista wybrał dla Marzeny sukienkę Simple w stylu lat 20-tych z frędzlami.  Do tego klasyczne i wysokie czarne buty. - Miała wyglądać jak gwiazda i tak też się stało – kwituje Marczewski.

Po przygodzie ze stylistą ubioru przyszedł czas na stylizację włosów w pracowni Jagi Hupało, dyrektora artystycznego pracowni Jaga Hupało Hair Design.

Starszy stylista Paweł Wrótniak: - Chciałem zachować w Marzenie niezwykłą zmysłowość oraz  nadzwyczajną wrażliwość. Właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się na pozostanie przy niemal naturalnym kolorze oraz formie.

Koloryzacja polegała głównie na odświeżeniu barwy i nadaniu włosom słonecznych refleksów. Dzięki subtelnemu strzyżeniu włosy zyskały na objętości i współgrały z delikatnymi rysami twarzy. Marzena była bardzo zadowolona z nowej stylizacji. Powtarzała, że właśnie o to chciała poprosić stylistę, ale ten najwyraźniej czytał w jej myślach.

Ostatnim szlifem przed finałową galą był makijaż. Make up Marzeny utrzymano w ciepłej tonacji. Niebieskie oczy nabrały intensywnej barwy w kontraście z cynamonowym cieniem i kreską w kolorze gorzkiej czekolady, która nadała oczom kształt migdała. Łososiowy róż ożywił twarz i wymodelował kości policzkowe. Wąskie usta Marzeny zostały z kolei optycznie powiększone delikatną pomadką.  Końcowy efekt był naprawdę oszałamiający.

Zabiegi

Kwas hialuronowy

Okrzyknięto go urodowym panaceum. Niezależnie od wieku pozwala zachować młody i piękny wygląd.

 

Kwas hialuronowy to polisacharyd, a więc w języku chemików cukier złożony, występujący m. in. w ludzkiej skórze. Odpowiada za wiązanie wody. Jego zasługą jest odpowiednie napięcie skóry oraz jej nawilżenie. Pierwsze problemy mogą pojawić się po 25 roku życia, kiedy kwasu hialuronowego zaczyna nam ubywać. Zmniejsza się wtedy nawilżenie skóry. Receptą na to okazało się podawanie kwasu hialuronowego (np. Succeev). Preparat w formie żelu wstrzykiwany jest śródskórnie, w miejscach występowania zmarszczek, fałdów, zagłębień i blizn. Efekt? Kwas hialuronowy wypełnia „zagięcia” skóry i je  „rozprostowuje”.

Głównymi miejscami wstrzykiwania kwasu hialuronowego jest: lwia zmarszczka (bruzda nad nosem pomiędzy brwiami), dolina łez (zagłębienie biegnące od wewnętrznego kącika oka ukośnie przez policzek), okolica policzkowo-jarzmowa, bruzda nosowo-wargowa, zmarszczka tzw. marionetka (pionowe zmarszczki w kącikach ust biegnące pionowo od kącików w dół do granicy brody) oraz podbródek. Różne gęstości preparatu mają różne zastosowania – w policzki podajemy najgęstszy, a np. w dolinę łez delikatniejszy, aby nie był wyczuwalny i nie powodował dyskomfortu. Nasze uczestniczki w zależności od potrzeb miały podane: SucceevOne, SucceevTwo i SucceevThree.

Kwas hialuronowy znalazł swoje zastosowanie również przy wypełnianiu ust. Można nim powiększyć wargi, ale także wyrównać ich asymetrię. Przy wypełnianiu tej wrażliwej okolicy twarzy pacjentka powinna być znieczulona stomatologicznie.

Aby zminimalizować ryzyko bólu, stosuje się zazwyczaj krem EMLA, którym pokrywa się okolicę poddawaną zabiegowi. Po mniej więcej ½ h lekarz przystępuje do zabiegu. Na koniec, aby kwas hialuronowy rozkładał się równomiernie, rozmasowuje się miejsce podania preparatu. Ważne jest, aby masaż wykonywał specjalista (lekarz). Pacjentka nie powinna robić tego samodzielnie, ponieważ źle wykonany masaż może spowodować nierówne rozmieszczenie preparatu lub przesunięcie go z nieodpowiednie miejsce.

Kwas L-polimlekowy

Kwas L-polimlekowy jest swoistą rewolucją w walce o młodość cery. Głównym specyfikiem medycyny estetycznej, który go wykorzystuje jest preparat Sculptra. Początkowo iniekcja była wykonywana śródskórnie, dzisiaj wiadomo, że dużo lepsze rezultaty daje wstrzyknięcie kwasu na pograniczu warstwy śródskórnej i podskórnej. Dzięki temu jesteśmy w stanie zredukować głębokie bruzdy czy przywrócić skórze utraconą objętość.

Sculptra, w odróżnieniu od kwasu hialuronowego, nie należy do wypełniaczy. Jest substancją, która pobudza skórę do produkcji własnego kolagenu, którego zaczyna ubywać wraz z wiekiem. Ostateczny efekt pojawia się po pół roku od ostatniego zabiegu, a pierwsze efekty (ale jeszcze nie ostateczne)  widać po paru tygodniach od pierwszego zabiegu. Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się 3-krotne powtórzenie zabiegu.

Aby wytwarzanie przez organizm kolagenu było jak najbardziej równomierne, brytyjski szkoleniowiec w zakresie podawania kwasu L-polimlekowego, dr David Evans, zaleca masowanie miejsca podania preparatu przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu 2 razy dziennie przez 5 minut. Przez kolejne dwa tygodnie raz dziennie przez 5 minut. Stosowanie kremu do masażu zapobiega dodatkowemu rozciąganiu skóry.

Makijaż permanentny    

Pomaga podkreślić naturalne, kobiece piękno. Sprawia, że twarz staje się bardziej wyrazista, a nasze atuty zostają trwale wyeksponowane.
Metoda wykonywania makijażu, Conture Make-up LONG TIME LINER, jest najlepszą i najczęściej stosowaną na świecie. Pigmenty pochodzenia naturalnego zostają wprowadzone w przestrzeń międzykomórkową, gdzie pozostają ok. 3 - 5 lat ulegając stopniowemu zanikowi. Pacjentka może osobiście dobrać kolor, zasadą jest jednak zalecenie jak najbardziej zbliżonego do naturalnego np. w przypadku makijażu ust. Podawane do naskórka barwniki są pochodzenia naturalnego więc nie powodują uczulenia. Możliwe jest przejściowe zaczerwienienie, które jest wynikiem działania aparatu podającego. Zabieg powtarzany jest po dwóch tygodniach, niezależnie od tego czy poprawiamy brwi, oczy czy usta. Wszystko dlatego, że ok. 50 proc. naskórka złuszcza się wraz z wprowadzonym w niego barwnikiem. Aby zmniejszyć proces złuszczania, pacjentki powinny stosować specjalne maści.

Metoda EXILIS

Jest to nowoczesna metoda, która modeluje sylwetkę, redukuje tkankę tłuszczową i ujędrnia skórę. Stosuje się ją często w połączeniu z EAT™ SkinShocki’em oraz drenażem limfatycznym BTL-Lymphastim.

Komórki tłuszczowe obecne w naszym organizmie, tworzą depozyty tłuszczowe, które można przyrównać do ściśniętej kiści winogron. Podstawą działania systemu EXILIS jest Technologia RID. Skojarzenie ultradźwięków z energią o wysokiej częstotliwości pozwala dotrzeć do opornej tkanki tłuszczowej. EXILIS to precyzyjny system, który oddziałuje na tkankę tłuszczową, a kontaktowe chłodzenie powierzchni skóry reguluje temperaturę i chroni ją przed oparzeniami. Fale ultradźwiękowe przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych, powodując podział pakietów komórek tłuszczowych na pojedyncze jednostki. Komórki tłuszczowe stają się bardziej podatne na działanie energii o wysokiej częstotliwości, która powoduje ich zniszczenie. Inicjowana jest aktywność metaboliczna i przyspieszone zostają procesy lokalnej lipolizy, a więc rozpuszczania tkanki tłuszczowej.

Szacuje się, że po serii sześciu zabiegów redukcja obwodu powinna wynosić nawet do 10-15  cm. Zaletą jest fakt, że nie występuje efekt jo-jo.

EATTM SkinShock

Zabieg daje efekt natychmiastowego odmłodzenia i ujędrnienia ciała.
Podstawą EATTM SkinShock’a jest ujędrnianie skóry poprzez stymulację kolagenu odpowiedzialnego za jej sprężystość. Dodatkowym, pozytywnym efektem jest wydalanie ubocznych produktów przemiany materii. Za pomocą EATTM SkinShock można również redukować rozstępy i blizny.

Podczas zabiegu używa się urządzenia, które emituje falę akustyczną. Pacjent odczuwa to jako intensywny masaż.

EAT SkinShock jest polecany jako wzmocnienie terapii EXILIS. To dodatkowa stymulacja skóry, która przyspiesza ujędrnienie i zwiększa jej napięcie, eliminując efekt rozciągniętej skóry po utracie tkanki tłuszczowej.

Drenaż limfatyczny BTL-Lymphastim

Jest doskonałym uzupełnieniem EXILIS’a i EATTM SkinShock’a w walce o szczupłą sylwetkę. Zniszczone komórki tłuszczowe muszą znaleźć swoje ujście do wątroby, która je emulguje. Pacjent w wybranej pozycji (najczęściej leżącej) nakłada specjalne spodnie podzielone na komory. Podczas zabiegu do poszczególnych komór wtłaczane jest powietrze. Uciskanie udrażnia przepływ krwi i limfy, jednocześnie usprawniając transport zniszczonych komórek tłuszczowych.

Drenaż limfatyczny pomaga zniwelować wrażenie ciężkich nóg, które dotyka coraz więcej osób. Jest również świetną profilaktyką przeciwżylakową, pomaga pozbywać się zatrzymanej w organizmie wody. Wykorzystuje się go również przy angiopatii cukrzycowej (zmianach naczyniowych).

Hydradermabrazja HydraFacial

 

HydraFacial to przełom w technikach estetycznych. Nazwa metody pochodzi od słowa „hydratacja” – nawilżenie. Hydradermabrazja to określenie stworzone, aby opisać zabieg łączący złuszczanie naskórka z nawilżeniem skóry. Metoda Hydrafacial wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie odnowy biologicznej tkanek. Dzięki niej można uzyskać efekt doskonałego peelingu przy jednoczesnym nawilżeniu skóry, dzięki zastosowaniu substancji nawilżających i regenerujących lub wykonać zabieg peelingu w połączeniu z substancjami aktywnymi (peeling glikolowo-salicylowy Gly-Sal. Podczas zabiegu, kiedy złuszczona zostaje wierzchnia warstwa naskórka, specjalna końcówka pozwala docierać głębiej substancjom aktywnym. Metoda hydradermabrazji to efekt pięknej, wygładzonej skóry bez ryzyka podrażnień.

Przy metodzie HydraFacial efekt zaczerwienienia trwa maksymalnie do 3 godzin lub nie występuje w ogóle. Trzy rodzaje substancji aktywnych są niczym trzy magiczne eliksiry. Serum Activ-4 nawilża, głęboko oczyszcza, wygładza i wzmacnia skórę. Preparat Beta-hd polecany jest szczególnie dla cery tłustej i trądzikowej. Antiox-6 dedykowany jest kobietom chcącym uzyskać efekt młodej i nawilżonej skóry.

Mezoterapia bezigłowa BTL (NNM)

To Niniewazyjny medyczny system do zwalczania cellulitu i redukcji zmarszczek.

Bezigłowa Mezoterapia NNM™ bazuje na nowej technice, zwanej Aquaforezą™, w której technologia laserowa i specjalne impulsy elektryczne pomagają reaktywować w tkankach procesy fizjologiczne, prowadzące do głębokiego nawodnienia skóry, polepszenia jej elastyczności i jędrności oraz stymulacji układ limfatycznego.

Substancje aktywne i żel do Aquaforezy™ zawierają też m. in. duże ilości składników nawilżających, przeciwutleniaczy oraz naturalnych wyciągów roślinnych. Aquaforeza™ jest metodą umożliwiającą głęboką penetrację tkanki przez składniki zawarte w "koktajlu" substancji aktywnych. Jak to działa? Skóra posiada szereg "wejść", które pozwalają na przenikanie substancji w jej głąb (mieszki włosowe oraz gruczoły potowe i łojowe). Jednak "wejścia" te są nierównomiernie rozłożone na powierzchni skóry i zbyt małe, aby umożliwić wchłanianie niektórych substancji. Impulsy elektryczne rozszerzają otwory umożliwiając transport substancji aktywnych do środka. To oczywiście tylko część terapii. Kolejne impulsy elektryczne oddziałują na drenaż limfatyczny, który powoduje wydalenie przez organizm toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, oraz ułatwiają wchłanianie substancji aktywnych.

Każda sesja zabiegowa trwa około 30 minut (w zależności od obszaru może to trwać nawet 1,5 h). Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty konieczne jest przeprowadzenie serii 8-10 zabiegów. Pierwsze wyraźne korzyści można zaobserwować już po 5-6 sesji.

Laser FOTONA

To  nowoczesne urządzenia umożliwiające przeprowadzenie szeregu zabiegów z dziedziny dermatologii, chirurgii oraz medycyny estetycznej. Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie. Począwszy od zabiegów odmładzających, przez likwidowanie blizn, rozstępów, usuwanie brodawek i leczenie trądziku, a skończywszy na depilacji laserowej.

Jak działa laser? Np. przy likwidacji rozstępów, czy blizn dochodzi do celowego, kontrolowanego uszkadzania (w skali mikro) skóry bądź naskórka. Skóra w naturalny sposób musi się zregenerować, a więc zagoić. Przy okazji staje się bardziej ujędrniona i wygładzona. Dodatkowym efektem zabiegu może być też likwidacja przebarwień. Laser Fotona pozwala na redukcję wszelkiego rodzaju blizn, również tych pooperacyjnych, pourazowych i powstałych w wyniku poparzeń.

Laser Fotona stosowany jest też do zamykanie naczyń krwionośnych. Głównym punktem działania lasera jest hemoglobina. Wraz z pochłanianiem przez krew energii wiązki laserowej w naczyniu, powstaje bardzo wysoka temperatura i zniszczeniu ulega ściana naczynia krwionośnego. Terapia laserowa daje natychmiastowy efekt – zamykane naczynko po prostu przestaje być widoczne.

Laser Fotona działa również przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, obkurcza grudki trądzikowe, zapobiega nawrotom nowych zmian. Znaczna poprawa widoczna jest już po pierwszym zabiegu.
Laser Fotona to również najbardziej skuteczna metoda leczenia grzybicy skóry i paznokci.

Higiena jamy ustnej

Jest to zabieg, od którego dobrze jest zacząć przygodę w gabinecie dentystycznym. U zdrowych ludzi powinien być wykonywany co pół roku. W przypadku chorób dziąseł – częściej.

Zabieg można nazwać dokładnym (naprawdę dokładnym) umyciem zębów. Składa się z pięciu elementów: zdjęcia osadu, zdjęcia płytki nazębnej, zdjęcia kamienia (zmineralizowanej płytki nazębnej), piaskowania i polerowania. Osad to miękkie pozostałości naszego jedzenia, w których rozwijają się bakterie. Zamienia się on bardzo szybko w płytkę nazębną, gdzie dochodzi do połączenia bakterii zawartych w resztkach jedzenia z naszą śliną. Jeśli dodatkowo palimy papierosy lub pijemy dużo herbaty czy kawy, to płytka nabierze brzydkiego brązowego koloru. Procesy powstawania osadu i płytki są naturalne, zaczynają się tworzyć w kilka godzin po umyciu zębów, szczególnie jeśli zęby były umyte niedokładnie.

O ile porządne szczotkowanie może pomóc w pozbyciu się osadu i płytki, o tyle kamień nazębny można zdjąć jedynie w gabinecie stomatologicznym. Kamień powstaje, gdy płytka nazębna łączy się z solami mineralnymi obecnymi w naszej ślinie. Jest zazwyczaj ciemniejszego koloru niż nasze zęby. Ponieważ kamień bardzo silnie łączy się z powierzchnią zębów, w tym wypadku nie pomaga mechaniczne szczotkowanie czy używanie nici dentystycznych. Usunąć go można jedynie za pomocą ultradźwięków w gabinecie stomatologicznym.

Dlaczego usuwanie kamienia nazębnego jest tak ważne? Jest on główną przyczyną problemów periodontologicznych, czyli chorób przyzębia i błon śluzowych. Między innymi choroby krwawiących dziąseł – parodontozy.

Na koniec zabiegu higieny jamy ustnej higienistka piaskuje i poleruje zęby, aby ich śliska powierzchnia zapobiegała przyleganiu osadu.

Jednak higiena jamy to nie tylko wizyta u stomatologa. To również dbanie o zęby w domowym zaciszu. Wykwalifikowana higienistka powinna wyjaśnić w jaki sposób zęby szczotkować (polecane są szczoteczki miękkie i średnie) i jakich past używać (np.: „Elgydium” z opatentowaną formułą przeciwpróchniczą). Ważne jest wypracowanie przez pacjenta nawyku regularnego stosowania nici dentystycznych (np.: „Elgydium Clinic”) oraz płynów do płukania jamy ustnej (np.: „Eludril”). Profilaktyka zaprocentuje rzadszymi i przyjemniejszymi wizytami u stomatologa.

Wybielanie

„Białe zęby”, „promienny uśmiech”, „śnieżna biel” – z takimi określeniami spotykamy się coraz częściej, gdyż moda na zdrowie nie ominęła również zębów.

 

Wybielanie zębów nie jest jedynie domeną naszych czasów. W imperium rzymskim, w I wieku n.e. wykonywano zabiegi mające na celu rozjaśnienie ciemnego koloru zębów. Jednak dopiero pod koniec XX wieku specjaliści opracowali bezpieczne metody wybielania zarówno w gabinetach stomatologicznych, jak i w warunkach domowych.

Przez lata spożywamy kolorowe jedzenie, pijemy kawę, herbatę, palimy papierosy, przez co zęby zaczynają ciemnieć. Chcąc mieć zdrowy uśmiech należy przede wszystkim zadbać o higienę jamy ustnej i odpowiednią dietę. Jeśli wstydzimy się swoich zębów, wydają nam się przebarwione i niewystarczająco białe, możemy pomyśleć o wybielaniu.

Zabieg wybielania najlepiej wykonać w gabinecie stomatologicznym, po konsultacji z dentystą. Jednym z najbezpieczniejszych systemów jest wybielający system BEYOND. Jest to zabieg jednorazowy, który polega na nałożeniu specjalnego żelu wybielającego na powierzchnię zębów, a następnie aktywowanie go przez światło akceleratora. Cały zabieg trwa ok. 45 minut, jednak jego długość może się różnić w zależności od przypadku. Zęby po wybielaniu nie stają się „bardziej chłonne” dla barwiących substancji.

Trwałość zabiegu zależy w największym stopniu od trybu życia pacjenta. Efekt wybielania pozostaje widoczny średnio przez 2 lata.