Metoda została spopularyzowana w latach siedemdziesiątych XX wieku i od tamtego czasu stanowi jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w dermatologii zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych. W mezoterapii wykorzystuje się witaminy, aminokwasy, oligoelementy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, krzem, enzymy, peptydy, polinukleotydy i wyciągi tkankowe. Odpowiednio skomponowane substancje odżywcze rewitalizują skórę, pobudzając jej naturalne zdolności regeneracyjne i umożliwiając szybkie  poprawienie kondycji skóry. 

Mezoterapia - na czym polega zabieg?

Mezoterapia najczęściej znajduje zastosowanie w leczeniu: objawów suchości, utraty nawilżenia, elastyczności, starzenia, zmarszczek, wiotkości skóry, które pogłębiają się wraz z upływem lat, w leczeniu cellulitu, rozstępów, blizn, łysienia i wypadania włosów . Zabiegi wykonuje się w okolicach twarzy, szyi dekoltu, oczu, grzbietów rąk czy ciała.

Dostarczenie skórze odpowiednich substancji odżywczych powoduje usprawnienie metabolizmu komórek, stymulację fibroblastów, produkcji kolagenu i elastyny oraz optymalne nawilżenie i odżywienie skóry. Substancje czynne jak: kwas hialuronowy, polinukleotydy, aminokwasy, witaminy, gliceryna są obecnie w postaciach nowoczesnych połączeń, które nie tylko odżywiają i regenerują, ale znakomicie napinają i odbudowują tkankę.

Preparaty zawierające np.: kofeinę, nostrzyk, rutynę, wyciąg z karczocha, enzymy lipolityczne podaje się w miejsca objęte cellulitem - uda, pośladki i biodra. Wstrzyknięte substancje poprawiają przemianę materii, stymulują mikrokrążenie i eliminują tkankę tłuszczową, napinają i wygładzają tkankę.

W łysieniu i wypadaniu włosów wykorzystuje się biotynę, witaminy, oligoelementy, peptydy, czynniki wzrostu. Zastosowana mieszanka odżywia włosy, regeneruje ich strukturę i hamuje proces ich wypadania. Natomiast mezoterapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego i kompleksu peptydów zmniejsza syntezę melaniny, zapobiega nadmiernej hiperpigmentacji co pozwala na redukcje przebarwień, melasmy, plam starczych i piegów.

Mezoterapia to nie tylko igła i strzykawka, to także forma zabiegu z użyciem rollera, mikroigieł czy ultradźwięków. W Derma-Clinic dr Orlitz jest ona praktycznie uzupełnieniem każdego zabiegu.