Michał Olszański to jedna z najbardziej znanych twarzy TVP. Dziennikarz aktualnie występuje m.in. w "Pytaniu na śniadanie", gdzie niemal każdego dnia spotyka się z ludźmi z różnych środowisk. Okazuje się jednak, że prezenter musiał najpierw odrobić lekcję tolerancji we własnym domu. W ostatnim wywiadzie Michał Olszański opowiedział z czym wiązało się dla niego odkrycie orientacji seksualnej jego syna Antka, który jest gejem.

Nie od razu to zaakceptowałem. Od początku z kolei zaakceptowała to i wyczuwała Magda. Od małego był zabawnym, przebierającym się dzieckiem. Kiedy dotarło do mnie, że jest gejem, zacząłem się zastanawiać jak sobie z tym dać radę. Nie ukrywam, że miałem z Antkiem konflikty na tle tego, jak wygląda, jak się ubiera. Potem mi szalenie zaimponował, bo gdy odkrył przede mną tę swoją tożsamość, poczułem, że dojrzał. Antek był zawsze otyłym dzieckiem, a narzucił sobie taki reżim i tak pięknie schudł, że byłem pod ogromnym wrażeniem tej jego determinacji - wyznał w rozmowie z dziennikarką dziennik.pl.

Michał Olszański ma syna geja

Syn Michała Olszańskiego dziś jest dojrzałym mężczyzną. Z wywiadu dowiadujemy się, że jego relacje ze znanym ojcem są niemal wzorcowe.

- Dziś ma 38 lat, jest przystojnym facetem, ogarniętym, bez maniery zachowania w znakomitym, partnerskim związku. Bardzo cenię i lubię jego partnera. Myślę, że gdy człowiek przeżyje to we własnym domu, z bliskimi, to jest cenne doświadczenie, zmierzenia się ze swoimi odwiecznym stereotypem, który masz. Nie mam teraz żadnego problemu z tym, że mój syn jest gejem, nie psuje to naszej relacji ojciec-syn - powiedział dziennikarz.

Jak Michał Olszański dowiedział się, że jego syn jest gejem? Okazuje się, że w przypadku Antka proces ujawniania swojej orientacji seksualnej był mocno rozciągnięty w czasie.

Nie był to jeden dzień, jedno stwierdzenie. To był proces. Długie rozmowy z Magdą na ten temat, docieranie do tego żeby bez napinania się stwierdzić, że mój syn nie jest heteroseksualny i żeby on czuł, że wciąż ma we mnie wsparcie, żeby był szczęśliwy - wyznał prezenter "Pytania na śniadanie".

Zdjęcia Michała Olszańskiego znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: RÓŻE GALI 2018 Gwiazdy dopisały! Zobacz, kto przyszedł [ZDJĘCIA]