Michał Piróg to wielki obrońca zwierząt. Nic więc dziwnego, że tancerz od lat nie je mięsa i zachwala zalety diety wegetariańskiej. Okazuje się jednak, że dla Piróga niespożywanie mięsa okazało się nie wystarczające i postanowił on wyłączyć ze swojej diety także produkty zawierające gluten. Jak przyznaje sam gwiazdor, ta decyzja wiąże się z pewnymi konsekwencjami.

 Przeszedłem na weganizm bezglutenowy. Z weganizmem idzie mi świetnie, ale z tym bezglutenowym trochę gorzej. Dopóki siedzi się w domu i przyrządza jedzenie samemu to nie ma problemu. Ale jeśli trzeba jeździć po świecie, wówczas zaczynają się schody. Zdarza mi się, że nie mam czasu szukać knajpy wegańskiej, zatem pozostają mi tylko owoce. A na samych owocach nie da się przecież żyć– wyznał w rozmowie z "Twoim Imperium" Michał Piróg.

Gwiazdor programu "You Can Dance" pomimo tych trudności zachwala swój nowy sposób odżywiania. Okazuje się bowiem, że ma on zbawienny wpływ na jego zdrowie!

– Od czasu kontuzji dłoni leczę się zgodnie z zasadami medycyny chińskiej i tybetańskiej. Do tego doszła ajurweda. Podczas zabiegów usłyszałem, że za tymi wszystkimi mechanicznymi urazami, które mi się często przytrafiają, stoi również zła dieta. Terapeuta wykluczył już prawie wszystko, co wcześniej jadłem. Ale poczułem się znacznie lepiej. W dwa miesiące zrzuciłem też 9 kilogramów. Gdy robiłem kompleksowe badania, lekarz powiedział, że nie wie, co ja robię, ale mam tak robić dalej, bo nawet choroby, które wcześniej miałem i które przez lata próbowaliśmy wyeliminować, niespodziewanie się cofnęły – przyznał Piróg.


» PRZECZYTAJ TAKŻE: Michał Piróg - Denerwował się swoim występ w "You Can Dance"!