Michał Piróg od dawna znany jest nie tylko ze swoich występów w programach telewizyjnych, ale także z działalności na rzecz ochrony praw zwierząt. Aktywista regularnie bierze udział w akcjach i happeningach zwracających uwagę m.in. na niehumanitarnie traktowanie czworonogów czy wykorzystywanie dzikich zwierząt w celach rozrywkowych. Prowadzący "Top Model" postanowił ponownie publicznie zabrać głos w tej sprawie po swojej ostatniej wizycie w paryskim Moulin Rouge. Z relacji Piróga opublikowanej na Instagramie wynika, że specyfika show w najsłynniejszym kabarecie na świecie nie zmieniła się (chciałoby się rzec - niestety) ani trochę od wielu lat. Tancerz jest zbulwersowany faktem, że w spektaklu na scenie pod kultowym czerwonym młynem wciąż występują zwierzęta.

Michał Piróg o wykorzystywaniu zwierząt w Moulin Rouge

Michał Piróg nie ukrywa, że to, co zobaczył na deskach Moulin Rouge w Paryżu wywołało w nim same negatywne uczucia. Jest to dla niego niepojęte, że w czasach, gdy tak dużo mówi się o prawach zwierząt, podczas kultowego przedstawienia w stolicy Francji  wciąż męczy się zwierzęta dla ludzkiej rozrywki.

Jestem załamany. Już dawno nie byłem tak wkurzony. Wczoraj poszliśmy na spektakl do Moulin Rouge. Poprzednio odwiedziłem to miejsce jakieś około 15 lat temu. Okazało się, że spektakl jest ten sam i nic się w nim nie zmieniło. Nadal z niezrozumiałych przyczyn wykorzystywane są w nim zwierzęta. Węże boa w akwarium walczące a raczej panicznie uciekające od tancerki wrzuconej do tego zbiornika. Koniki piny prowadzane z niewyjaśnionych przyczyn po scenie w tłumie, światłach i hałasie. 15 lat temu pozostawiało to we mnie duży niesmak. Wczoraj doprowadziło do wrzenia. Mamy rok 2020 wiele walk o zaprzestanie wykorzystywania zwierząt w tego typu atrakcjach jak cyrki, show teatralne itd. No i mamy jedną z niezaprzeczalnych wizytówek Paryża Moulin Rouge, które utknęło w swoim kiczu w głębokiej przeszłości. WSTYD I HAŃBA - czytamy na profilu Michała Piróga na Instagramie.

Michał Piróg na koniec zachęcił swoich obserwatorów do składania podpisów pod internetową petycją o zaprzestanie wykorzystywania zwierząt w spektaklach w Moulin Rouge. Można ją znaleźć na tej stronie: https://www.change.org/p/moulin-rouge-stop-using-animals-in-the-moulin-rouge.

ZOBACZ TEŻ: Michał Piróg nago! "Czas się chyba wyzwolić"