W ogólnym zestawieniu Wielkiego Finału Eurowizji 2016 Michał Szpak zajął wysokie, 8. miejsce, dzięki czemu osiągnął jeden z najlepszych wyników w historii! W ogólnym zestawieniu artysta zdobył 229 punktów. W głosowaniu telewidzów Michał uzyskał wówczas 3. miejsce i w sumie 222 punkty. Pozostałe 7 punktów pochodziło z głosowania jurorów. (Wówczas dostał po 1 punkcie od Norwegii i Czarnogóry, kolejne 2 od Azerbejdżanu i 3 punkty od Litwy.)

ZOBACZ: EUROWIZJA 2016 Michał Szpak zajął 3. miejsce w głosowaniu widzów!

Finalne, 8. miejsce nie usatysfakcjonowało w pełni naszego reprezentanta, który na finał Eurowizji 2016 poleciał do Sztokholmu. Wokalista utrzymywał, że zająłby jeszcze wyższą lokatę, gdyby punkty policzono sprawiedliwie. Co wówczas mówił?

„Uważam, że jest to niesprawiedliwe i trochę bolesne. Gdyby wszystko odbywało się fair-play, to moglibyśmy stanąć na podium. Tak spektakularne przejście do TOP 10 nie zdarza się często. Głosy jury nie mają dla mnie znaczenia, bo ja śpiewam dla publiki…”

W 2016 roku konkurs wygrała reprezentująca Ukrainę tatarska piosenkarka Jamala, przez co tegoroczny finał Eurowizji zorganizowano w Kijowie. Polskę reprezentowała w tym roku Kasia Moś, która zajęła finalnie 22. miejsce.

CZYTAJ TEŻ: MICHAŁ SZPAK Przed nim bardzo pracowite lato! Wiemy, jak gwiazdor dba o swój głos! [WIDEO]

A czy Michał myśli o tym, żeby kiedyś spróbować jeszcze raz swoich sił na Eurowizji? Zapytaliśmy go o to podczas ostatniego Polsat SuperHit Festiwal. Jego odpowiedź może Was nieco zaskoczyć! 

Zobaczcie nasze WIDEO i sprawdźcie, co jeszcze Michał chciały Wam powiedzieć przy tej okazji: