Jury programu TVP "The Voice of Poland" w ostatnim czasie zmienia się niemal co sezon. Wciąż nie milkną echa o odejściu Urszuli Dudziaka temat następcy Michała Szpaka w "The Voice" niemalże każdego dnia był poruszany w mediach. Teraz wszystko jest już jasne. Kolorowego ptaka polskiej sceny muzycznej zastąpi piosenkarka, której utwory grają niemal wszystkie rozgłośnie radiowe. 

"The Voice of Poland 12": Sylwia Grzeszczak zastąpi Michała Szpaka

Jak informuje "Plejada", miejsce Michała Szpaka w nowej edycji "The Voice of Poland" zajmie Sylwia Grzeszczak. Wokalistka zadebiutowała w "Idolu", a popularność zdobyła w momencie, gdy zaczęła występować z obecnym mężem, Marcinem "Liberem" Piotrowskim. Skąd taka decyzja? Podobno wynika z zaangażowania politycznego Michała Szpaka, które nie jest dobrze widziane w TVP.

Ordynarne demonstracje polityczne w wykonaniu niektórych gwiazd źle wpływają na poziom programów rozrywkowych. Muzyka ma łączyć, a nie dzielić, bo tego oczekują widzowie- mówi serwisowi osoba z produkcji programu.

Wypowiedź ta prawdopodobnie odnosi się do wydarzenia sprzed kilku miesięcy. Michał Szpak wziął udział happeningu pod domem Jarosława Kaczyńskiego, który miał przesądzić o jego końcu współpracy z TVP.

Obsadzenie w tej roli Grzeszczak nie jest zaskoczeniem. Piosenkarka od pewnego czasu często pojawia się w publicznej telewizji. Zaśpiewała swój nowy utwór podczas finału "The Voice Kids", a także wystąpiła w widowisku "Jak przeżyć wszystko jeszcze raz – The Best of Krzysztof Krawczyk".

Kilka tygodni temu o wyborze Grzeszczak na nową jurorkę "The Voice" nieoficjalne informował "Fakt":

Sylwia w rozmowach z produkcją programu dała znać, że jest gotowa zasiąść w czerwonym fotelu jurora. Uwielbia ten program i czuje, że jest już na takim etapie kariery, że mogłaby podzielić się swoją wiedzą z innymi- powiedział tabloidowi informator związany z produkcją "The Voice".

Przypomnijmy - poważne zmiany zajdą także w "The Voice Senior" - jurorami nie będą już Witold Paszt oraz Andrzej Piaseczny, który ostatnio dokonał coming outu.

ZOBACZ TAKŻE: "THE VOICE OF POLAND" bez kolejnej gwiazdy. Odchodzi jeden z ulubionych jurorów!