Michał Szpak w programie The Voice of Poland uczcił pamięć założycielki swojego fanklubu najlepiej jak potrafił. Wokalista i nowy trener show zaśpiewał utwór "Can You Feel The Love Tonight" z filmu "Król Lew", który – jak wyznał – przez lata był dla niego wielką muzyczną inspiracją. Na koniec utworu piosenkarz zadedykował woje wykonanie właśnie Renacie. Nic dziwnego, że ze sceny zszedł zadumany i niezwykle poruszony…

O śmierci Renaty Nektarowskiej dowiedzieliśmy się w połowie zeszłego tygodnia. Na fanpage’u fan clubu Michała Szpaka pojawiła się niezwykle smutna informacja:

„Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy Was, że dzisiaj, po ciężkiej walce z chorobą zmarła nasza Renata Nektarowska. Odeszła matka i założycielka naszego Fan Clubu, przyjaciółka i najwierniejsza fanka Michała. Reniaczku, na zawsze zostaniesz w naszych sercach…”

Michał zaraz po tej informacji dodał na swoim Instagramie po prostu czarny kwadrat, który jest symbolem smutku po stracie bliskiej osoby i żałoby.

Po nagraniu sobotniego odcinka The Voice of Poland udało nam się porozmawiać z Michałem, którego zapytaliśmy o to, jak dowiedział się o śmierci Renaty. Okazuje się, że na szczęście zdążył się z nią pożegnać:

„W tym tygodniu mieliśmy dużo pracy przy programie. znalazłem jednak wolny dzień, kiedy to pojechałem do Renaty, żeby się z nią spotkać. Zdążyliśmy się zobaczyć i pożegnać. To było bardzo trudne spotkanie. Następnego dnia pojechałem do Poznania, do moich przyjaciół i tam po północy dotarła do mnie informacja, że Renata odeszła... To są wieści, które zawsze doprowadzają człowieka do rozpadu. Wiadomo, że tu w programie musimy siedzieć na naszym trenerskim fotelu i nie możemy pokazywać, że jesteśmy rozbici, ale w środku cały czas czuję smutek, dlatego też zadedykowałem jej moje dzisiejsze wykonanie…”

A jak wyglądało wykonanie Michała, które zadedykował Renacie Nekatowskiej? Zobaczcie w poniższym nagraniu WIDEO. Wzruszające?