Michał Szpak to jedna z nielicznych gwiazd występujących regularnie w TVP, która nie kryje się ze swoimi poglądami na tematy społeczno-polityczne. Tylko w ciągu kilku ostatnich miesięcy wokalista zdążył m.in. wesprzeć społeczność LGBT+ oraz poprzeć Strajk Kobiet, nagrywając utwory "Polska to kobieta" oraz "Moje Ciało, Mój Wybór", które nawiązywały do wyroku TK ws. aborcji.

ZOBACZ: Michał Szpak wspiera społeczność LGBT w TVP: "Jestem z wami"

Michał Szpak w mocnych słowach o ojcu Rydzyku

Choć w sieci nie brakuje komentarzy, że takie zaangażowanie mogło go kosztować utratę posady trenera "The Voice of Poland", to wykonawca eurowizyjnego hitu "Color of Your Life" nie przestaje zabierać głosu w ważnych sprawach.

CZYTAJ: Michał Szpak poniesie konsekwencje za udział w przedstawieniu pod domem Kaczyńskiego? Jest komentarz TVP

Tym razem Szpak nie był w stanie przejść obojętnie wobec skandalicznej wypowiedzi Tadeusza Rydzyka na temat pedofilii w Kościele. Przypomnijmy, że kontrowersyjny redemptorysta z Torunia przywołał postać biskupa Edwarda Janiaka, któremu zarzuca się tuszowanie nadużyć seksualnych wobec nieletnich.

To, że ksiądz zgrzeszył… no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? - stwierdził, między innymi, podczas sobotniego wystąpienia na uroczystości z okazji rocznicy założenia Radia Maryja.

Michał Szpak dał wyraz swojemu oburzeniu we wtorek za pośrednictwem mediów społecznościowych. 30-letni artysta zamieścił na InstaStory zdjęcie ojca Rydzyka i swój komentarz odnośnie szeroko omawianej w mediach wypowiedzi duchownego.

- Sługa, który aspiracje miał na anioła, stał się upadłym - zaczął Szpak, posługując się biblijną metaforą.

- Tuszowanie pedofilii to nie kradzież batonika z osiedlowego sklepu. Jak to się nazywa?! Hipokryzja!!! A kysz! A kysz! A kysz! - dodał Szpak.

Myślicie, że więcej gwiazd TVP pójdzie w ślady piosenkarza i zacznie zabierać głos w ważnych sprawach?

CZYTAJ TEŻ: Krystian Ochman prywatnie - kim jest zwycięzca "The Voice of Poland 11"? [Instagram, wiek, pochodzenie]