Michał Szpak przyłączył się do akcji "Artyści przeciw nienawiści". Podczas wtorkowego koncertu w ramach trasy "Dreamer Tour" w lubelskim Centrum Spotkań Kultur artysta wykonał "Dziwny jest ten świat". W taki sposób wokalista zareagował na tragiczne wydarzenia podczas WOŚP 2019 w Gdańsku. W trakcie wykonywania tego kultowego protest songu z repertuaru Czesława Niemena, Szpak zwrócił się bezpośrednio do publiczności, aby wyjaśnić, dlaczego postanowił po długim czasie ponownie zaśpiewać tę piosenkę.

- Ta piosenka nigdy nie jest wykonywana na trasie, ale dzień jest szczególny. To, co się wydarzyło w ostatnim czasie jest druzgocące. Mam nadzieję, że jak ja, tak i wy przyłączycie się do akcji "Stop przemocy". Mam nadzieję, że ten numer da wam wiele do zrozumienia i w końcu wsłuchacie się w te słowa, których znaczenie jest ogromnie prawdziwe i cały czas aktualne. Przestańmy siać do siebie nienawiść - Michał Szpak zaapelował ze sceny w Lublinie.

Michał Szpak - "Dziwny jest ten świat" w Lublinie

Michał Szpak jeszcze tego samego dnia odpowiedział na spontaniczny apel Dody i wyraził chęć udziału w koncercie "Artyści przeciw nienawiści". Pełna lista gwiazd, które przyłączyły się do akcji do sprawdzenia >> TUTAJ.

Występ Michała Szpaka z piosenką "Dziwny jest ten świat" w Lublinie był transmitowany na żywo na oficjalnym profilu artysty na Facebooku. Zapis relacji wideo możecie obejrzeć w całości poniżej:

SPRAWDŹ TEŻ: POGRZEB PAWŁA ADAMOWICZA - wiemy, kiedy i gdzie się odbędzie [DATA, MIEJSCE]