Michał Szpak stracił kolejną bliską osobę. 8 listopada 2017 roku po długiej walce z ciężką chorobą zmarła Renata Nektarowska. O śmierci jednej z najwierniejszych i najbardziej zaangażowanych fanek autora hitu "Color of Your Life" i trenera w "The Voice of Poland 8" dowiedzieliśmy się z wpisu na profilu oficjalnego fanklubu Michała Szpaka na Facebooku.

- Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy Was, że dzisiaj, po ciężkiej walce z chorobą zmarła nasza Renata Nektarowska. Odeszła matka i założycielka naszego Fan Clubu, przyjaciółka i najwierniejsza fanka Michała. Reniaczku, na zawsze zostaniesz w naszych sercach - czytamy we wpisie na profilu Michał Szpak OFC.

Michał Szpak tuż po otrzymaniu smutnej wiadomości o śmierci swojej fanki i przyjaciółki, w miejsce zdjęcia profilowego na Facebooku wstawił czarny kwadrat. Znak żałoby po stracie bliskiej osoby pojawił na wszystkich profilach artysty w mediach społecznościowych.

Renata Nektarowska była obecna w życiu Michała Szpaka niemal od samego początku jego kariery w polskim show-biznesie. Na początku jako jedna z wielu fanek jeździła na koncerty i występy wokalisty w Polsce i za granicą, a następnie już jako szefowa grupy fanów oraz legalnie zarejestrowanego stowarzyszenia działającego pod szyldem "Michał Szpak Oficjalny Fan Club", koordynowała wszystkie akcje mające na celu wsparcie Michała i jego twórczości.

Michał Szpak wielokrotnie podkreślał, jak bardzo wdzięczny jest swojemu fanklubowi, który jest z nim bez względu na wszystko i nieustannie go wspiera, o czym mogliśmy przeczytać chociażby w podziękowaniach, które znalazły się w booklecie dołączonym do jego pierwszej płyty studyjnej pt. "Byle Być Sobą" z 2015 roku.