Michał Szpak już od czasów szkolnych spotykał się z negatywnymi reakcjami na swój wygląd. Pomalowane paznokcie i rzęsy oraz długie włosy przyprawiły mu wielu kłopotów, zarówno ze strony rówieśników jak i nauczycieli. Jeszcze gorzej bywało jednak na ulicach jego rodzinnego Jasła. W jednym z najnowszych wywiadów wokalista zdradził, z czym musiał się kiedyś zmagać przez swój nietuzinkowy wizerunek.

- Zdarzyło mi się usłyszeć od starszego pana w sklepie: "Ty k****, małpo, wypier***** stąd!". Albo ktoś rzucił mi prosto w twarz: "Tranwestyta", Pier****** pedał". Zawsze mnie to śmieszyło, bo nawet jeśli byłbym transwestytą, to co komu do tego? Czy ludzie wykrzykują na ulicach do kogoś: "Ty heteroseksualny, chcesz dostać?". Nie rozumiem tych podziałów. Odkąd stałem się rozpoznawalny, hejt rzeczywiście zelżał. Chyba ludzie wreszcie mnie zaakceptowali i mi zaufali - powiedział w rozmowie z "Party".

Michał Szpak szczerze o hejcie

Michał Szpak pochodzi z małego miasta, gdzie osoby o nietypowym wyglądzie jeszcze bardziej rzucają się w oczy niż w wielkich aglomeracjach. Artysta wyznaje, że o dziwo nigdy nie padł tam jednak ofiarą przemocy fizycznej. Spotykało to jednak jego przyjaciół. 

- Nigdy nie dostałem od nikogo. I powiem szczerze, nie umiem tego wytłumaczyć. choć na podwórku nieraz dresiarze straszyli mnie, że "dostanę wpier***". Kończyło się na pogróżkach. Niestety znajomi, którzy wyglądali mniej hardcore'owo niż ja, tyle szczęścia nie mieli. Pamiętam, że gdy robiło się nerwowo, nigdy nie uciekałem. Stałem twardo i mówiłem: "Bij!". Odpuszczali - zdradził w wywiadzie.

Michał Szpak przez lata nauczył się, jak być odpornym na złośliwe oraz bolesne komentarze na swój temat. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nie wszyscy są tak silni psychicznie, jak on. Z tego powodu apeluje, aby reagować na wszelkie przejawy przemocy. Również tej w internecie.

- Mam wieloletnią praktykę w byciu obiektem drwin i wiem, jak sobie z tym radzić. Ale gnębione osoby często z tego powodu popełniają samobójstwa. Wierzę, że potrafimy być ludźmi, którzy nie przejdą obojętnie, gdy drugiemu dzieje się krzywda. Nauczymy się na tyle tolerancji, by zatrzymać machinę cybernienawiści, która zatacza coraz szersze kręgi - dodał.

Najnowsze zdjęcia Michała Szpaka znajdziecie w GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: MICHAŁ SZPAK "Staram się nie zgubić siebie" [WYWIAD + ZDJĘCIA]