Michał Szpak od początku swojej kariery w show-biznesie apeluje do Polaków o tolerancję. Znany ze swojego barwnego wizerunku artysta sam wielokrotnie przekonał się bowiem na własnej skórze o tym, jak w naszym kraju ciężko żyje się osobom, które w jakikolwiek sposób wyróżniają się z tłumu. Z problemem braku akceptacji ze strony rówieśników borykał się już jako nastolatek. W pewnym momencie sytuacja był tak zła, że wokalista zmuszony był nawet zmienić szkołę.

ZOBACZ: Michał Szpak: Straszyli mnie, że "dostanę wpier***"

Michał Szpak wspiera społeczność LGBT w TVP

Dziś Szpak coraz częściej staje w obronie osób ze społeczności LGBT, które tak jak on kiedyś z powodu swojego wyglądu, ostatnio zmagają się z nasiloną agresją. Wokalista, który tej jesieni już po raz czwarty zasiądzie w fotelu trenera "The Voice of Poland", wykorzystał swoją obecność na planie flagowego show TVP, aby kolejny raz okazać swoje wsparcie wobec przedstawicieli mniejszości seksualnych. Zrobił to w dość zmyślny sposób.

29-latek pojawił się ostatnio na planie muzycznego programu w stylizacji, którą uzupełnił przypinkami z odwróconą do góry nogami tęczową flagą.

- Jestem z wami - napisał na InstaStory, na którym pozuje na tle prowadzących, Tomasza Kammela i Małgorzaty Tomaszewskiej.

- Pokój - napisał po angielsku tęczowym fontem w kolejnym wpisie.

Myślicie, że władze telewizyjnej Dwójki nie będą miały nic przeciwko wymownej ozdobie Szpaka?

Najnowsze zdjęcia artysty z planu "The Voice of Poland" znajdziecie w GALERII.

ZOBACZ TEŻ: Michał Szpak jako Edyta Górniak, Conchita Wurst i inne gwiazdy Eurowizji w spocie Netflixa [WIDEO]