Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu "X Factor" i prawdopodobnie najbardziej znany grajek uliczny w naszym kraju zmarł w środę 9 września. Muzyk od dłuższego czasu zmagał się z poważnymi problemami ze zdrowiem - we wrześniu 2018 roku doznał wylewu krwi do mózgu, po którym przebywał w śpiączce. Miał zaledwie 45 lat.

ZOBACZ: Gienek Loska nie żyje. Zwycięzca "X-Factora" miał 45 lat

Gienek Loska nie żyje. Michał Szpak wspomina kolegę z "X Factora"

Wspomnieniem o zmarłym Gienku Losce podzielił się z nami Michał Szpak. Przypomnijmy, że artyści poznali się w pierwszej połowie 2011 roku, gdy rywalizowali ze sobą o zwycięstwo w muzycznym talent show "X Factor".

Udział w popularnym programie TVN dla obojga z nich zakończył się ogromnym sukcesem - Gienek został laureatem programu, a Michał zajął drugie miejsce. Warto dodać, że autor hitu "Color Of Your Life" dwa lata temu aktywnie włączył się w zbiórkę pieniędzy na leczenie Loski, angażując do tego także swój oficjalny fanklub.

ZOBACZ: Gienek Loska popłakał się, gdy usłyszał o zbiórce na swoje leczenie

- Jest mi ogromnie przykro. Nasze drogi w pewnym momencie przecinały się bardzo często. Niezwykły człowiek z odmienną myślą, zawsze wierny sobie. Tak właśnie będę go pamiętał - wyznał nam Michał.

Trener "The Voice of Poland" przyznaje, że zawsze był pełen podziwu dla postawy życiowej Gienka.

- Niezwykle zdeterminowany człowiek, od którego można było się wiele nauczyć. Zawsze był wierny sobie i swoim ideałom - to było naprawdę imponujące - zdradził nam.

- Kiedyś wszyscy spotkamy się tam na górze, jednak dziś jest to dla mnie bardzo przykra wiadomość. Proszę o przekazanie kondolencji wszystkim bliskim - dodał.

Pogrzeb Gienka Loski zaplanowano na dzisiaj.

SPRAWDŹ TEŻ: Michał Szpak wspiera społeczność LGBT w TVP: "Jestem z wami"