Właśnie zakończył się plebiscyt "Złote Opole" w ramach 53. Festiwalu Piosenki Polskiejw Opolu. Miał on za zadanie wyłonić poprzez głosowanie za pomocą SMS przebój wszech czasów festiwalu. W konkursie rywalizowali ze sobą tacy artyści, jak np. Maryla Rodowicz, Andrzej Piaseczny, Doda, Justyna Steczkowska, Krystyna Prońko czy Anna Dąbrowska.

Telewizja Polska w porozumieniu ze specjalnie powołaną Radą Artystyczną festiwalu, redakcją Programu 1 TVP i reżyserem oraz autorem scenariusza koncertu – Jackiem Kęcikiem przedstawiła listę 53 polskich przebojów. Łączy ona wielkie klasyki polskiej piosenki z nowymi przebojami. Odnosi się bezpośrednio do popularności piosenek wśród polskiej publiczności, niezależnie od gatunku. Założeniem tego wyjątkowego plebiscytu jest oddanie koncertu finałowego w ręce publiczności. Jednocześnie celem organizatorów i pomysłodawców koncertu jest pogodzenie tradycji festiwalu polskiej piosenki z otwartością na przyszłość, młode talenty i trendy w muzyce - czytamy na stronach organizatora plebiscytu.

Niespodziewanie w głosowaniu zwyciężył Michał Szpak z przebojem, który rok temu przyniósł mu wygraną w SuperPremierach, czyli "Jesteś bohaterem". Szpak odebrał specjalny dyplom z rąk prezesa Telewizji Polskiej, Jacka Kurskiego. W ramach podziękowania podkreślił, że czuje się niezwykle wyróżniony, gdyż w pokonanym polu pozostawił takie sławy, jak Tadeusz Woźniak, Justyna Steczkowska, Maryla Rodowicz czy Wilki. Powiedział, że gdyby otrzymał w ramach nagrody statuetkę, oddałby ją Krystynie Prońko.

 

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Michał Szpak w dwóch stylizacjach na festiwalu w Opolu. Która lepsza? [ZDJĘCIA]