Michał Szpak - X Factor, Opole, Eurowizja

Michał Szpak dał się poznać szerszej publiczności, gdy w 2011 r. wziął udział w castingu do pierwszej edycji programu X Factor. Ekscentryczny i niezwykle oryginalny wokalista przekonał do siebie jury i publiczność. Nie tylko dostał się do odcinków na żywo, lecz także awansował do finału widowiska, w którym ostatecznie zajął 2. miejsce. Zyskał grono fanów, wydał jedną EP-kę i na jakiś czas zniknął z show-biznesu.

Powrócił w wielkim stylu, gdy wygrał SuperPremiery podczas zeszłorocznego festiwalu w Opolu piosenką Jesteś bohaterem. W listopadzie 2015 r. na rynku ukazał się jego debiutancki album Byle być sobą. Z kolei w marcu 2016 r. Szpak wygrał krajowe eliminacje do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W selekcjach pokonał tak uznane nazwiska, jak Edyta Górniak, która chciała powrócić na eurowizyjną scenę po 22 latach, czy też faworyzowaną przez bukmacherów Margaret, która postawiła na utwór Cool me down szwedzkich producentów. Kompozycja obecnie podbija nie tylko rodzime rozgłośnie, lecz także święci tryumfy za granicą.

W maju tego roku przyszedł czas na udział w Konkursie Piosenki Eurowizji. Micha Szpakł gładko przeszedł półfinałowe przedbiegi, zajmując w nich 6. miejsce. W finale widowiska uplasował się ostatecznie na 8. pozycji, w tym na 3. miejscu w głosowaniu widzów. To najlepszy wynik Polski na wydarzeniu od 2003 r., kiedy to Michał Wiśniewski z grupą Ich Troje zajęli 7. miejsce w konkursie w Rydze.

Michał Szpak po Eurowizji

Dzięki międzynarodowemu sukcesowi Szpak nie narzeka dziś na brak pracy. Jak donosiliśmy kilka dni temu, wyruszył w trasę koncertową Color of your life. Artysta pojawi się w wielu miastach, w tym tych nadmorskich. To w trakcie trwającego weekendu powstanie tam teledysk do nowego singla z debiutanckiego albumu Michała Szpaka - Rosanna

Michał Szpak - warszawskie mieszkanie

Przez kilka ostatnich lat Michał Szpak wynajmował mieszkanie przy popularnym w Warszawie Placu Zbawiciela. Pokazał je m.in. w programie Omeny MensahDomy Gwiazd. Jak przyznał, wcześniej mieszkał w nim m.in. Mieczysław Fogg, słynny piosenkarz, który występował na scenie przez 60 lat!

Jednak na przełomie maja i czerwca okazało się, że Michał Szpak będzie musiał zmienić miejsce zamieszkania, gdyż apartament, który do tej pory zajmował, zostanie sprzedany. Po akcji poszukiwawczej wokalista zdecydował się przeprowadzić do przestronnego loku przy Placu Konstytucji. Zdjęciami z niego - w tym ze współlokatorem, rybką Frankiem - Szpak pochwalił się w mediach społecznościowych.

W naszej GALERII możecie zobaczyć zdjęcia zarówno poprzedniego, jak i aktualnego mieszkania Michała Szpaka. Które podoba wam się bardziej?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Justyna Bulińska Levinestylistka Michała Szpaka zdradza nam: Zdarza się, że Michał mnie gryzie i łapie za biust. Nasze spotkania to prawdziwy kabaret [WYWIAD]