Michał Szpak to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w rodzimym show-biznesie. Pasmo sukcesów dla młodego wokalisty, który zaczął swoją karierę w programie X Factor, rozpoczęło się od zwycięstwa w plebiscycie SuperPremier na ubiegłorocznym festiwalu w Opolu z piosenką Jesteś bohaterem.

Michał Szpak na Eurowizji 2016

Jesienią zeszłego roku piosenkarz ogłosił gotować reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbywał się w stolicy Szwecji, Sztokholmie. Na początku chciał wystąpić w widowisku z piosenką Such is life, jednak ostatecznie do polskich preselekcji zgłosił kompozycję Color of your life.

Ku zaskoczeniu wszystkich, w tym faworyzowanej Margaret, która wzięła udział w eliminacjach z utworem skomponowanym przez szwedzką ekipę - Cool me down oraz chcącej powrócić na Eurowizję po 22 latach Edyty Górniak, Michał zdecydowaną przewagą wygrał głosowanie widzów i został 19. reprezentantem Polski w konkursie.

Mimo tego, że bukmacherzy i zagraniczni obserwatorzy nie wieszczyli Polsce wielkiego sukcesu, końcowy rezultat przerósł najśmielsze oczekiwania wszystkich. Michał Szpak w finale widowiska zajął znakomite 8. miejsce, w tym 3. w głosowaniu widzów (to najlepszy wynik Polski od 2003 r.). Ciekawostką jest fakt, ze na polskiego reprezentanta głos oddali m.in. mąż J.K.Rowling (autorki Harry'ego Pottera), czy Hozier

Michał Szpak w Opolu

Po powrocie z Eurowizji Michał Szpak pojawił się w Opolu i tam znów odniósł duży sukces.
Wokalista otrzymał SuperJedynkę w kategorii SuperArtysta. 

Piosenkarz wziął także udział w plebiscycie Złote Opole w ramach 53. już edycji tego najpopularniejszego polskiego festiwalu. Wygrał go dużą przewagą głosów nad resztą rywali

Po otrzymaniu nagrody wokalista nie ukrywał zaskoczenia i przyznał, że jest zaszczycony tym bardziej, że w pokonanym polu pozostawił takich wokalistów, jak Maryla Rodowicz czy Krystyna Prońko.

Michał Szpak - letnia trasa koncertowa Color Of Your Life

Michał Szpak rozpoczął włąśnie swoją  trasę koncertową z zespołem. Po serii entuzjastycznie przyjętych przez publiczność koncertów, osiągających wielki sukces zarówno artystyczny, jak i frekwencyjny, artysta ruszył w LETNIĄ TRASĘ KONCERTOWĄ COLOR OF YOUR LIFE.

Dodajmy, że utwór, z którym reprezentował Polskę na tegorocznej Eurowizji, przekroczył łączną liczbę 35 milionów odsłon na portlau Youtube (Lyric Video, Teledysk i wykonania na żywo) i liczba ta cały czas rośnie.

Czego możemy spodziewać się po letniej trasie koncertowej? Znakomita muzyka, perfekcyjny wokal na żywo, półtorej godziny energii, magii i emocji! 
Oprócz utytułowanych, uwielbianych przez publiczność przebojów, takich jak Color Of Your Life, Jesteś Bohaterem czy Byle Być Sobą, Michał wykonuje na koncercie dynamiczne rockowe utwory, takie jak Rosanna, What A Shame, jak również taneczny Tic Tac Clock, czy też piękną rockową balladę Ostatni Zakręt

Wszystkie utwory pochodzą ze znakomicie przyjętego przez publiczność oraz krytyków muzycznych albumu Byle Być Sobą, który pokrył się już złotem i w szybkim tempie zbliża się do platyny. Na koncercie pojawi się również kilka niespodzianek muzycznych, przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.

Poniżej dokładny wykaz miast, w których będzie można usłyszeć Michała Szpaka.