Tegorocznym zwycięzcą Róży Gali w kategorii Online jest Michał Szpak. Nagrodę w tej kategorii wręczyła mu Aneta Kręglicka, co niezwykle ucieszyło wokalistę. Piosenkarz nie krył zaskoczenia wygraną. Podczas swojej mowy dziękczynnej podziękował swoim wiernym fanom i czytelnikom portalu gala.pl.

POLECAMY: EUROWIZJA 2016 Michał Szpak zajął 3. miejsce w głosowaniu widzów!

Jak się zatem okazje, Michał Szpak to nie tylko utalentowany artysta, lecz także świadomy siły sieci Internauta. Choć nie byłoby pewnie popularności Szpaka w przestrzeni wirtualnej, gdyby nie jego barwna osobowość i wyrazista muzyka, jaką tworzy.

ZOBACZ TEŻ: MICHAŁ SZPAK na festiwalu w Szwecji. Zobacz, jak wokalista odpoczywa po Opolu

Michał Szpak ma dopiero zaledwie 26 lat, a już podbił polski i europejski rynek muzyczny. Jego kariera zaczęła się od udziału w programie talent show X-Factor, w którym zajął drugie miejsce. Wiosną 2011 roku wziął udział w pierwszej edycji formatu emitowanego na antenie TVN. Podczas castingu wykonał piosenkę „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena. Jury, w skład którego wchodzili wówczas Czesław Mozil, Kuba Wojewódzki i Maja Sablewska, zadecydowało, że wokalista musi znaleźć się w show. Dzięki zwycięstwom w kolejnych etapach, Michał doszedł do samego finału. W ostatnim odcinku o włos przegrał z Gienkiem Loską, choć to jemu udało się zrobić szybką i zawrotną karierę.

Polska scena zaczęła być jednak dla Michała w pewnym momencie za ciasna, dlatego też postanowił spróbować swoich sił na scenie międzynarodowej. W 2016 roku zgłosił swój utwór "Colour of Your Life" do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. W polskich eliminacjach pokonał m.in. Edytę Górniak i Margaret i jako zwycięzca poleciał do Sztokholmu, gdzie reprezentował nasz kraj. W finale konkursu zajął finalnie ósme miejsce po zdobyciu 229 punktów, choć w głosowaniu widzów znalazł się na samym podium!

CZYTAJ: MICHAŁ SZPAK zaskakująco o Eurowizji: Modliłem się, żebym zaśpiewał. To była ogromna szkoła

O wszystkich swoich sukcesach i wyczynach piosenkarz na bieżąco informuje zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie. I to właśnie tę jego internetową aktywność postanowiliśmy docenić, przyznając mu nominację w kategorii Online.  Jak się okazuje, nasza obserwacja była jak najbardziej słuszna! W głosowaniu internetowym Michał Szpak zdobył 88 % punktów, bezkonkurencyjnie wygrywając w tej kategorii! Statuetkę wręczyła mu Aneta Kręglicka.

Michale - serdecznie gratujemy i zapraszamy na pełną relację z dzisiejszej gali Róż Gali w sieci!