Przypomnijmy, w 2011 roku nikomu nieznany, acz wielce ekscentryczny nastolatek z Jasła zachwycił swoim wykonaniem utworu Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena na castingu do pierwszej polskiej edycji „X Factor”. Szpak podbił serca jurorów oraz publiczności. Jego wykonaniem zachwycał się wówczas zarówno Kuba Wojewódzki, jak i Czesław Mozil. Pod skrzydłami „Króla TVN-u” Michał doszedł aż do finału, w którym ostatecznie zajął drugie miejsce. Mimo to, to jednak właśnie jemu, a nie zwycięzy Gienkowi Losce, udało się zrobić karierę w polickim show-biznesie.

ZOBACZ: MICHAŁ SZPAK myśli o tym, żeby jeszcze raz wziąć udział w Eurowizji? Znamy jego plany! [WIDEO]

Po „X Factorze” Michał wystąpił m. in. w „Tańcu z Gwiazdami”, a w zeszłym roku w show „Agent-Gwiazdy”. W 2015 roku wydał singiel "Real Hero", którym udowodnił, że jest nie tylko celebrytą, ale przede wszystkim – wokalistą. W zeszłym roku wziął udział w polskich preselekcjach do Eurowizji, które wygrał dużą przewagą. I to właśnie on, a nie Margaret czy Edyta Górniak, reprezentował Polskę w Sztokholmie, gdzie z piosenką „Color of your life” zajął finalnie bardzo wysokie, 8. miejsce.

To między ten zeszłoroczny sukces wokalisty przyczynił się to tego, że to właśnie on zasiądzie w jednym z foteli jurorskich w nowej edycji show „The Voice of Poland”. Takimi rewelacjami podzielił się dziś rano portal Wirtualnemedia.pl.

To, że Michał Szpak weźmie udział w kolejnej edycji TVOP to niemałe zaskoczenie. W końcu do tej pory główną kandydatką do objęcia miejsca nowej jurorki była Doda. Teraz wydaje się, że zaangażowanie Szpaka do programu przekreśla jednak szanse Dody na udział w show. W końcu do tej pory w programie co sezon wymieniano jednego, góra dwóch jurorów.

CZYTA TEŻ: MICHAŁ SZPAK Pokazał nowy teledysk do piosenki Tic Tac Clock! Nie brakuje w nim gorących zdjęć! [WIDEO]

Czy zatem w koleje edycji obok Michała znów zobaczymy Marysię Sadowską, Andrzeja Piasecznego oraz Tomsona i Barona z zespołu Afromental? A może do składu trenerskiego wróci Edyta Górniak?

O tym przekonamy się już w wakacje!