W środę wieczorem w Pałacu Chodkiewiczów w Warszawie odbył się pokaz kolekcji Michała Szulca na sezon wiosna/lato 2017. Gash to nic innego jak nacięcie, a w przełożeniu na kolekcję Szulca - zdekonstruowane formy, których nie zabrakło w pokazie najnowszych propozycji od Szulca. Co jeszcze podczas zobaczyliśmy podczas prezentacji tej kolekcji?

ZOBACZ: BIZUU: POKAZ KOLEKCJI NA WIOSNĘ I LATO 2017 Zobacz wszystkie sylwetki z wybiegu!

Proste, pozornie zwarte formy w kolekcji Gash zostały ponacinane tak, aby multiplikować poszczególne części sylwetki. W kolekcji Szulca nie można nie zauważyć nawiązań do tradycyjnego stroju japońskiego, zwłaszcza gdy popatrzymy na obniżoną linię ramion i kimonowe formy rękawów. Jak zaznaczył projektant, nie jest to spowodowane fascynacją kulturą Japonii, a raczej poszukiwaniem geometrycznych linii na sylwetce.

Baza kolorystyczna kolekcji Gash jest spokojna i opiera się na bieli, szarości, beżu, granacie i metalizujących grafitach. Kolory akcentujące to: czerwień, pomarańcz i bordo, choć te wystąpiły jedynie w pojedynczych sylwetkach.

W najnowszej kolekcji projektanta na wiosnę i lato wykorzystał on tkaniny lniane o splocie płóciennym w różnej gramaturze, krepę i szyfon jedwabny, żakard lniany, bawełniany i poliestrowy a także tkaninę typu memory z miedzianą nicią, taftę i batyst bawełniany.

POLECAMY TAKŻE: ALEKSANDRA HAMKAŁO, MAGDALENA STECZKOWSKA I MARIKA Gwiazdy na pokazie Michała Szulca

Podczas pokazu zaprezentowano nie tylko indywidualne projekty marki Michał Szulca ale także pokazano premierowo pierwsze 10 sylwetek z kolekcji Michał Szulce x Tatuum “Naturally Together” na sezon wiosna/lato 2017. Wszystkie modele zostały uszyte w Polsce z naturalnych, lnianych tkanin. Prosta, pudełkowa forma kryje w sobie rozcięcia, rozporki i marszczenia. W kolekcji zaprojektowanej dla Tatuum króluje asymetria, zaznaczona konstrukcyjnymi cięciami i doszytymi panelami.

Czy te ubrania mają szansę powtórzyć sukces propozycji popularnej przed laty marki Bawełniane Pole? Przekonamy się o tym już tej wiosny. Wtedy to właśnie obie kolekcje: Gash i Michał Szulc x Tatuum trafią do sprzedaży.

Będzie na nie polować w butikach?