Tegoroczne wybory prezydenckie okazały się mieć największą frekwencję wśród polskich wyborców od lat. Okazuje się, że - choć nadal nie wszyscy Polacy mają poczucie obywatelskiego obowiązku - miliony osób chcą brać czynny udział w demokracji. Po ogłoszeniu wyników I tury wyborów nastroje społeczne, wcześniej już mocno spolaryzowane, doprowadziły do wzajemnego obrzucania się inwektywami w sieci zwolenników dwóch obozów politycznych. Sytuację tę skomentował we właściwy dla siebie sposób Michał Wiśniewski.

Michał Wiśniewski o "patointeligencji": "Zastanówcie się, czy to nie wy dzielicie Polskę"

Lidera Ich Troje wyraźnie zdenerwował fakt, iż zwolennicy poszczególnych kandydatów na prezydenta nawzajem atakują się w coraz bardziej agresywny sposób. Michał podczas transmisji na żywo na Instagramie wypowiedział się na ten temat:

Wszyscy mamy trudno, jesteśmy po wyborach. Już naprawdę dawno nie widziałem takiego przegięcia sytuacji. Zwracam się do tej całej patointeligencji, która po części jest też wśród moich znajomych. Abstrahując od tego, kto dzieli teraz Polskę, wy pokazaliście, że w dużym stopniu to zależy od was. Mam absolutnie wyje*ane co myślicie o moich małżeństwach, o mojej muzyce, bo ja rozumiem, że można mieć różne gusta. (...) Musiałem zmagać się z tym, żeby tłumaczyć się z tego, co robię nie tak. To jest oczywiście słabe, ale ok - zaczął muzyk. Przez tyle lat musiałem zmagać się z tym, że jestem "Polską B,C,D,E", dla której gram, moją publiczność wyzywano od plebsu. (...) Teraz jesteśmy po wyborach, fajnie, że każdy ma swojego kandydata. Mój nie przeszedł do drugiej rundy i ok. Stoję przed kolejnym wyborem. Mega wku*wia mnie to, że nie potraficie zapanować nad swoimi emocjami, tworzycie kategorie ludzi mieszkających w okreslonych regionach. Wy, ludzie inteligentni z zasady, co, jak to zwykle bywa, z mądrością nie idzie w parze, dzielicie teraz Polskę. Możecie walczyć o swojego kandydata, macie do tego pełne prawo. Ale naprawdę nie da się nie wstawiać tych brzydkich słów, chcąc skomentować to, co wy teraz robicie. Wrzućcie na luz - apeluje Wiśniewski.To nie Mata jest patointeligencją, on śpiewa o nas, bo to my go tak wychowaliśmy. Każdy troll, który siedzi przy komputerze i pokazuje, jak to we wsi jest ciemnogród: weźcie się odrobinę zastanówcie. Pomyślcie, czy to nie wy dzielicie teraz Polskę. Bo mnie się wydawało i tak mnie uczono, choć nie pochodzę z dobrego domu, że trzeba rozmawiać. Na argumenty, a nie na obrażanie od plebsu - zakończył.

Komentujący nagranie Michała internauci dziękują mu za jego apel:

Nie zgadzam się z tym Panem, jego twórczością, stylem bycia, ale zobaczyłam post przypadkiem i to co powiedział uważam za mega dojrzałe. Brawo Michał. Bardzo dobrze powiedziane - piszą na jego profilu.

SPRAWDŹ TEŻ: Michał Wiśniewski pokazał swoją piątą żonę. Jak wygląda Pola? [FOTO]