Michał Żebrowski (45) w nowym wywiadzie dla Gala Studio opowiedział o swoich najsłynniejszych rolach filmowych. Jedną z nich jest na pewno postać nadkomisarza Aleksandra Wolina w filmie sensacyjnym Sęp. W tej produkcji Żebrowskiemu partnerowała Anna Przybylska. "Sęp" był kasowym hitem oraz jednym z ostatnich filmów Przybylskiej. Miał premierę w styczniu 2013 roku, zaś aktorka zmarła rok później, w październiku. Miała 36 lat. Zostawiła męża, Jarosława Bieniuka, oraz troje dzieci - Oliwię, Szymona i Jasia. Dla Michała Żebrowskiego Sęp był ważnym filmem z kilku powodów. Po pierwsze, reżyserował go Eugeniusz Korin, z którym aktor wspólnie kieruje Teatrem 6. Piętro. Po drugie, w Sępie Żebrowski grał główną rolę. Po trzecie wreszcie, Michał miał okazję po raz pierwszy współpracować z Przybylską, która, jak przyznał w naszym wywiadzie, była osobą absolutnie wyjątkową. Posłuchaj, jak Żebrowski wspomina Annę Przybylską w naszym wywiadzie w programie Gala Studio!

Michał Żebrowski o Annie Przybylskiej w Gala Studio

Michał Żebrowski grał w Sępie nadkomisarza Aleksandra "Sępa" Wolina, a w jego ukochaną wcieliła się właśnie Anna Przybylska - zagrała Nataszę McCormack. Przybylska miała w filmie Korina główną rolę żeńską. Stworzyli z Żebrowskim elektryzujący, namiętny i pamiętny duet. A jak Michał wspomina dzisiaj współpracę z Anną? Tak aktor opowiadał o niej Natalii Hołowni w wywiadzie dla "Gala Studio":

Anka była niesamowitą kobietą i jakimś takim mega kontaktowym, dobrym człowiekiem. Miała niesamowitą osobowość. W paru scenach zagrała tak, że aż z podziwem na nią patrzyłem.

Co jeszcze Żebrowski powiedział o Przybylskiej? Posłuchaj:

Michał Żebrowski wyznał nam także, że chętnie zobaczy Dodę w teatrze. Przypomnijmy, że Dorota Rabczewska występuje regularnie w spektaklu "Słownik Ptaszków Polskich" na deskach Teatru Imka, u boku m.in. Krzysztofa Materny i Olgi Bołądź. Zobacz, jak komentuje to Żebrowski:

OBEJRZYJ CAŁY WYWIAD Z MICHAŁEM ŻEBROWSKIM W GALA STUDIO: