Od małego próbował zrealizować swoje największe marzenie. Uczęszczał na zajęcia kółka recytatorskiego i opłaciło się. Po raz pierwszy Michał Żebrowski stanął przed kamerą w teledramacie „Samowolka” u boku Roberta Gonery. Jego debiutem scenicznym była rola Jimmy’ego Portera w sztuce „Miłość i gniew” w 1994 roku, w której pojawił się mając zaledwie 22 lata.

Rolą, która przyniosła mu największą popularność, była postać Jana Skrzetuskiego w adaptacji powieści Henryka Sienkiewicza „Ogniem i mieczem”. Kolejną genialną rolą Żebrowskiego był Tadeusz Soplica w filmie „Pan Tadeusz”.

Każde następne wcielenie Michała Żebrowskiego zasługiwało na nagrodę. Za „Wiedźmina” otrzymał nominację do nagrody Orła, za rolę w filmie „Pręgi” statuetkę Jańcia Wodnika oraz Złotą Kaczkę.

Od marca 2010 roku jest współtwórcą i dyrektorem Teatru 6. Piętro w Warszawie, w którym gra plejada polskich gwiazd, w tym Wojciech Malajkat, Kuba Wojewódzki czy Anna Dereszowska. Od 2011 roku wciela się w profesora Andrzeja Falkowicza w serialu „Na dobre i na złe”. Za tę kreację aktorską otrzymał dwie Telekamery: jedną w poprzednim, a drugą w tym roku.

Prywatnie od lat uprawia boks i prowadzi małe gospodarstwo ekologiczne na Podhalu. W 2009 roku poślubił młodszą o 15 lat Aleksandrę Adamczyk. Dziś mają dwójkę dzieci – Franciszka i Henryka.

Michał Żebrowski od lat zachwyca nas nie tylko swoim talentem, ale i ...wyglądem. Dziś obchodzi 44. urodziny. Zobaczcie, jak zmieniał się jeden z najprzystojniejszych polskich aktorów!

>> PRZECZYTAJ TAKŻE: Michał i Ola Żebrowscy Między nimi wciąż iskrzy. Zobacz, jak się kochają