Michał Żebrowski stracił ukochanego tatę. O śmieci Tadeusza Żebrowskiego dowiedzieliśmy się z nekrologu opublikowanego na stronie wyborcza.pl. Odszedł nasz drogi przyjaciel, niezapomniany żoliborski hufcowy, dobry, serdeczny człowiek. Dziękujemy Panu Bogu za Jego życie - napisano. Podano także szczegóły pogrzebu. My wspominamy natomiast piękne słowa, w jakich Michał Żebrowski opisywał tatę w wywiadzie dla "Gali".

Michał Żebrowski stracił ojca. Tadeusz Żebrowski nie żyje

Tadeusz Żebrowski z zawodu był inżynierem, jednak zdaniem syna zdecydowanie minął się z powołaniem.

Sądzę, że mój tata minął się z powołaniem. Ma duszę artysty, byłby świetnym aktorem albo rzeźbiarzem. Ciągle coś dłubie, umie dostrzec życie w kamieniu czy konarze i sprawia mu to twórczą radość. Odnoszę wrażenie, że mój dom rodzinny był niekiedy teatrem. Ojciec barwnie i obrazowo opowiadał o swoim przedwojennym dzieciństwie. [...] Być może to rozbudzało moją wyobraźnię - wspominał aktor w rozmowie z "Galą". 

Michał Żebrowski często i chętnie publikował w sieci zdjęcia z ojcem, zdradzając przy okazji, że łączy ich niezwykła więź.

Jest człowiekiem pogodnym, który ludziom wokół siebie życzy szczęścia - mówił nam.

Co ciekawe, to właśnie dzięki ojcu Michał Żebrowski został aktorem. Już od dzieciństwa tato zachęcał go do realizowania marzeń i nawet gdy syn osiągnął sukces, wspierał go: Kilka lat temu spytałem go, po co regularnie od 30 lat gra w totolotka. Odpowiedział: Jak to, po co? Żeby ci pomóc! Bo jak ty sobie dasz radę? - wyznał szczerze Michał Żebrowski.

Tadeusz Żebrowski zostanie pochowany 17 marca 2021 w rodzinnym grobie na Starych Powązkach w Warszawie.

Redakcja Gala.pl składa serdeczne wyrazy współczucia.

ZOBACZ TEŻ: Michał Żebrowski: "Ożeniłem się w wieku 37 lat, kiedy straciłem nadzieję, że to mi się w życiu przytrafi" [WYWIAD]