Ona pochodziła z lepszych sfer - konserwatystka, która lubiła dyktować innym warunki. On pochodzi ze średnio zamożnej rodziny. Łagodny mężczyzna o charakterze społecznika. Dziś mimo kryzysów wciąż są razem. Michelle i Barack Obama to aktualnie najsłynniejsza para w Ameryce. Oto historia ich miłości.

Barack i Michelle Obama - jak się poznali?

Barack Obama i Michele Robinson poznali się w 1988 roku. Michelle była wówczas zatrudniona w prestiżowej kancelarii w Chicago. Panna Robinson została wyznaczona na opiekunkę Obamy, który jako student pierwszego roku prawa trafił tam na praktyki na okres trzech miesięcy. Michelle długo zastanawiała się czy zgodzić się na randkę z Barackiem.

Wszyscy chwalili go za wiedzę oraz błyskotliwe uwagi, ale przede wszystkim wokół siebie roztaczał aurę, której ciężko było się oprzeć. Podobno dopiero gdy jego staż dobiegał końca, Michelle zgodziła się z nim spotkać. Już trzy lata później para się zaręczyła. W październiku 1992 Michelle i Barack Obamowie wzięli ślub.

Michelle i Barack Obama dzieci

Ich pierwsza córka, Malia Ann przyszła na świat w 1998, a trzy lata później para powitała na świecie drugą pociechę, Nataszę, zwana często Sashą. Jakiś czas temu para obchodziła 20 rocznicę ślubu. Mimo kampanii wyborczej i pierwszej wówczas debaty prezydenckiej Michelle i Barack znaleźli chwilę, by uczcić swoje święto.

Prezydencka para nie tylko wymieniła na Twitterze wpisy pełne czułości, ale specjalnie dla fanów przygotowała także film, w którym opowiedzieli o początkach swojej miłości.

Dwadzieścia lat temu poślubiłem miłość mojego życia i mojego najlepszego przyjaciela. Szczęśliwej rocznicy, Michelle – napisał na Twitterze Barack Obama.

Z okazji rocznicy ślubu para nagrała także dla swoich fanów filmik, w którym dzieli się prywatnymi szczegółami z ich życia. Barack i Michelle wyznali, że na pierwszą randkę udali się na lody czy zdradzili jak wyglądał ich pierwszy pocałunek. Dziś Barack i Michelle Obamowie są małżeństwem od 24 lat i wciąż nie odrywają od siebie wzroku.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE: Michelle Obama zachwyciła spektakularną złotą suknią od Versace. Zgadniecie, ile była warta?