Michelle Obama od kilku lat nie jest już pierwszą damą USA, ale nadal ma wielki wpływ na miliony Amerykanek i Amerykanów. Niedawno wydała autobiografię zatytułowaną "Becoming", która stała się dla wielu kobiet źródłem inspiracji i motywacji. Teraz Michelle przekonuje, że globalna epidemia może nas wiele nauczyć.

Ellen DeGeneres rozmawia z Michelle Obamą

Niewiele jest osób na świecie, które mogą namówić na wywiad byłą pierwszą damę Ameryki. Nie jest to jednak problem dla Ellen DeGeneres, która wielokrotnie rozmawiała z Obamą. W czasie pandemii postanowiła odbyć krótką pogawędkę z Michelle Obamą nie ruszając się z domu.

Co robisz, by znaleźć sobie zajęcie w domu? - zapytała dziennikarka.

Próbujemy usystematyzować sobie dzień. Dziewczęta przyjechały z koledży. W swoich pokojach biorą udział w zajęciach online. Barack bierze udział w interaktywnej konferencji. Staramy się żyć codzienną rutyną, ale też oglądamy Netflixa i relaksujemy się. To jest wyjątkowy czas zwłaszcza dla dzieciaków przyzwyczajonych do bodźców płynących zewsząd i dużej ilości zajęć - mówiła w rozmowie telefonicznej Michelle Obama.

Współczuję wszystkim tym osobom, które doznają krzywdy w związku z załamaniem gospodarczym, które wyrządza koronawirus. Musimy pamiętać, by wspierać tych, którzy teraz tracą gdy pandemia się skończy. To negatywna strona, ale jest też pozytywna - możemy spędzać ze sobą czas, rozmawiać. To dobre ćwiczenie uświadamiające nam, że nie potrzebujemy tych wszystkich rzeczy wokół - dodała.

Michelle Obama zaangażowała się w pomoc również poprzez swoje social media. Na jej profilu możemy znaleźć porady, jak pomagać innym w tym trudnym czasie.

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutaj. Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem