Marilyn Monroe jest ciągle na topie. Zaraz po wydaniu „Fragmentów”, książki będącej zbiorem jej wcześniej niepublikowanych fragmentów pamiętników i wierszy, rozpoczął się plan zdjęciowy filmu biograficznego o życiu aktorki. O „My Week With Marilyn” mówi się już od dawna, ale informacją tygodnia jest opublikowanie zdjęcia Michelle Williams, jako Marilyn. Aktorka znana z „Tajemnicy Brokeback Mountain” i „Wyspy tajemnic” została wybrana do roli głównej, ale dopiero teraz możemy ją zobaczyć w pełnej charakteryzacji. Sami oceńcie rezultat!

Film powstaje na podstawie dzienników Colina Clarka, który był asystentem Laurenca Oliviera przy filmie „Książę i aktoreczka” kręconym w 1957 roku. Podczas planu filmowego, młody Colin zapragnął pokazać Monroe, której świeżo poślubiony mąż Arthur Miller wyjechał do Stanów Zjednoczonych, uroki życia w Anglii.

W nowym filmie o gwieździe produkowanym przez braci Weinstein, w roli głównej zobaczymy więc Michelle Williams. Aktorce towarzyszyć będzie doborowa obsada: Kenneth Brannagh, Emma Watson, Judi Dench, Derek Jacobi, Julia Ormond… Reżyser Simon Curtis podejmuje tym samym swoje pierwsze zadanie na dużym ekranie, gdyż do tej pory znany był jedynie z seriali telewizyjnych. Zdjęcia, które właśnie się rozpoczęły, będą robione w słynnych studiach brytyjskich Pinewood oraz w okolicach Londynu. Premiera filmu planowana jest w przyszłym roku.