Kinga Rusin pokłóciła się z Zofią Klepacką przed lokalem wyborczym. Podczas przypadkowego spotkania z brązową medalistką olimpijską, dziennikarka TVN skrytykowała ją za publikowanie homofobicznych wpisów, o których było ostatnio głośno w mediach. Oburzona słowem "wstyd" Klepacka podeszła do Rusin z telefonem i zaczęła nagrywać ich kłótnię, a przy okazji matkę i córkę dziennikarki. Po tym, gdy windsurferka zamieściła filmik w internecie, sytuację zaczęły komentować tysiące internautów, w tym znane osobistości ze świata kultury, mediów i show-biznesu. Po stronie Rusin stanęli m.in. modelka i piosenkarka Magdalena Mielcarz, aktorzy Borys Szyc i Tomasz Ciachorowski, dziennikarz Michał Cessanis oraz model Radek Pestka.

Kinga, dziękuję. Podpisuję się pod każdym słowem, jakie z taktem i opanowaniem wypowiedziałaś pod adresem tej pani. Widziałem to nagranie i jedyną osobą, która zachowała się w tej sytuacji napastliwie i poniżej wszelkiej krytyki, jest Pani Klepacka - napisał Ciachorowski pod postem Kingi Rusin na temat incydentu w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Borys Szyc, który polubił post prowadzącej program "Agent Gwiazdy", pozwolił sobie także na skierowanie słów w stronę utytułowanej polskiej windsurferki.

- Jesteś żałosna, dziewczynko. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd - napisał aktor "Zimnej wojny" w komentarzu pod jej postem na Facebooku.

Awanturę Rusin z Klepacką przed lokalem wyborczym skomentował też ostro Michał Cessanis, dziennikarz i podróżnik, a prywatnie partner życiowy wiceprezydenta Warszawy, Pawła Rabieja. Dodajmy, że Cessanis kiedyś przyjaźnił się ze sportsmenką.

Kinga Rusin, gratuluję opanowania w starciu z Zofią Klepacką. Większego chamstwa dawno nie oglądałem. Nie wiem, co się stało z taką fajną, otwartą na wszystko dziewczyną, jaką była Zośka - kiedyś przyjaciółka, a dziś... No właśnie, kim ty Zosiu się stałaś? To przerażające. Nagrywanie postronnych osób bez ich zgody i te docinki... Masakra! - napisał na swoim profilu na Facebooku.