Na piątkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że zarówno w Dzień Wszystkich Świętych, a także dzień przed i dzień po cmentarze będą zamknięte. Decyzja rządu, która argumentowana jest gwałtownym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, od razu spotkała się z ogromną liczbą rekacji. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Mikołaj Jędruszczak, zwycięzca "Love Island" oraz uczestnik 11. edycji "Tańca z gwiazdami". 

SPRAWDŹ: Mikołaj Jędruszczak - kim jest prywatnie i zawodowo? 

Mikołaj z "Love Island" o zamkniętych cmentarzach: "Możemy iść zapalić znicz kiedykolwiek"

- Na okres Wszystkich Świętych zamknięto nam cmentarze. Jest to moim zdaniem absolutny bezsens, jednak moje zdanie nie jest tu najistotniejsze. Słyszę lamenty z wielu stron, że nie ma możliwości odwiedzenia swoich zmarłych bliskich, że zabroniono uczcić pamięć o nich - napisał 27-latek na Instagramie. 

W dalszej części swojego wpisu wielokrotny medalista mistrzostw Polski w tenisie ziemnym zawrócił się do tych osób, które uważają, że polski rząd odebrał im możliwość odwiedzenia swoich bliskich zmarłych. Były partner Sylwii Madeńskiej stwierdził, że zapalić znicz możemy przez cały rok, nie tylko 1 listopada. 

- Moi Drodzy, cmentarze są otwarte 24 godziny na dobę we wszystkie we wszystkie dni w roku. Możemy iść zapalić znicz kiedykolwiek. Ja robię to bardzo regularnie nie szukając przy tym poklasku i zakaz odwiedzin zmarłych w okresie Wszystkich Świętych we mnie nie uderza w ogóle. Myślę, że nasi bliscy chcieliby, abyśmy odwiedzali ich częściej w inne dni, niż z wielką pompą przyjeżdżali 1 listopada z największym zniczem i wielkim bukietem kwiatów, a następnie zapominali o nich na kolejny rok.

Na koniec tenisista zaapelował do swoich obserwatorów, aby okresu zadusznego nie potraktować jako czasu na "wygłupy i makijaż halloweenowy". 

- I druga sprawa. Nie dajmy się porwać nowomodzie z zachodu i traktować czasu zadusznego jako wygłupów i bardziej skupiać się nad makijażem halloweenowym, który po cyknięciu fotki insta zmyjemy niż nad pamięcią o zmarłych bliskich i przyjaciołach. Będzie dobrze, trzymajcie się mocno.

Podzielacie zdanie Mikołaja? 

ZOBACZ TEŻ: Mikołaj Jędruszczak o przyczynach rozstania z Sylwią Madeńską: "Wiele razy kłamała, nie mogłem jej ufać"