Nie żyje Milos Forman. Twórca filmów "Niebezpieczne związki", "Hair", "Amadeusz" i "Lot nad kukułczym gniazdem" odszedł w piątek w Warren w stanie Connecticut. Miał 86 lat. O śmierci Milosa Formana, poinformowała jego żona, Martina. Jaka była przyczyna śmierci słynnego czeskiego reżysera? 

Milos Forman - przyczyna śmierci

Milos Forman zdobył dwa Oscary: za reżyserię filmów "Lot nad kukułczym gniazdem" (1975) i "Amadeusz" (1984). Jak poinformowała w sobotę agencję CTK jego żona, Martina - Forman zmarł nagle w piątek, po krótkiej chorobie.

"Jego odejście było spokojne, był przez cały czas otoczony rodziną i swoimi najbliższymi" - poinformowała Martina Forman.

Milos Forman to najbardziej utytułowany czeski reżyser. Po raz ostatni stanął za kamerą w 2006 roku, kręcąc "Duchy Goi". Był żonaty trzy razy. Najpierw z czeską aktorką, Janą Brejchovą; później również z aktorką, Vierą Krzesadlovą, z którą ma dwóch synów. Jego trzecią żoną jest pisarka Martina Zborzilowa, z którą Forman wziął ślub w 1999 roku i ma dwóch synów bliźniaków - Andy'ego i Jima.