W tym tygodniu odbyły się aż dwa światowe finały międzynarodowych konkursów piękności: Miss Grand i Miss International. Polska, jak na kraj słynący z pięknych kobiet przystało, miał swoje reprezentantki na obu z nich. Były to kolejno 1. Wicemiss Miss Polski 2015 - Marta Redo i Miss Polski 2015 - Magdalena Bieńkowska. Żadna z nich nie zdobyła niestety tytułu na podium, ale obie godnie reprezentowały słowiańska urodę Polek. Kto je zatem wyprzedził?

ZOBACZ: MISS POLSKI już czeka w Tokio na rozstrzygnięcie konkursu Miss International 2016 [ZDJĘCIA]

Podczas wyborów nowej Miss Grand, która została ogłoszona dwa dni temu w Las Vegas, triumfowała indonezyjska modelka, 21-letnia Ariska Putri Pertiwi. Polka, Marta Redo, nie wyszła poza grupę startową konkursu. Nieco lepiej poradziła sobie za to nasza reprezentantka na tokijskim finale konkursu Miss International 2016.

GORĄCE ZDJĘCIA: MISTER POLSKI 2016 Finaliści konkursu w samej bieliźnie! Mamy ich gorące zdjęcia!

Magdalena Bieńkowska dostała się co prawda do najlepszej piętnastki, ale szansę na koronę odebrała jej finalnie piękność z Filipin. Miss International 2016 została 24-letnia nauczycielka z Filipin, Kylie Verzosa, która jest jednocześnie gwiazdą Instagramu.

POLECAMY TEŻ: MISTER POLSKI 2016 Znamy finalistów tegorocznej edycji konkursu. Zobacz ich wszystkich!

Wśród czterech wicemiss znalazły się kolejno przedstawicielki Australii, Indonezji, Nikaragui i USA. Nie było wśród nich żadnej reprezentantki Europy. Jak widać, azjatycka uroda jest w tym roku w cenie. Mamy nadzieję, że podczas przyszłorocznych finałów obu konkursów jurorzy ponownie docenią urodę Słowianek!