To już dziś! Po kilku latach przerwy powraca najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności w Polsce – Miss Polonia! Już dziś wieczorem podczas wielkiej gali finałowej w Hotelu Narvil Conference & Spa dowiemy się, która z 20 pięknych finalistek otrzyma koronę z rąk Pauliny Krupińskiej. I która zostanie jej bezpośrednią następczynią!

POLECAMY: MISS POLONIA wraca na dobre! Wiemy, kto będzie walczył o koronę najpiękniejszej Polki 2016!

Na finale kandydatki do tytułu Miss Polonia zaprezentują się aż 7 razy. Wszystkie wystąpią w kolekcji sukni wieczorowych Paprocki & Brzozowski, kostiumach kąpielowych i ubraniach sportowych. Po pierwszej eliminacji, w konkursie zostanie 10 finalistek, które zobaczymy na wybiegu w bieliźnie oraz sukniach z kolekcji Natashy Pavluchenko. Po kolejnej eliminacji w konkursie pozostanie już tylko 5 kandydatek. Zaprezentują się one w sukniach wieczorowych Michała Starosta i biżuterii S&A oraz w sukniach ślubnych. Jak widać, tego wieczoru będziemy świętować nie tylko piękno Polek, lecz także talent polskich projektantów!

ZOBACZ TEŻ: MISS INTERNATIONAL 2016 Konkurs wygrała 24-letnia nauczycielka z Filipin

Galę finałową poprowadzi Olivier Janiak, a gwiazdami muzycznymi wieczoru będą Halina Mlynkova, Kasia Cerekwicka i Łukasz Zagrobelny. Równie imponująco co zestaw artystów, prezentuje się także panel jurorski.

W jury konkursu zasiądą m.in. laureatki konkursu Miss Polonia z lat ubiegłych, m.in. Paulina Krupińska (Miss Polonia 2012), Marcelina Zawadzka (Miss Polonia 2011) i Rozalia Mancewicz (Miss Polonia 2010). Kogo wybiorą na swoją następczynię?

MISTER POLSKI 2016: MISTER POLSKI 2016 Jan Dratwicki nowym Misterem Polski

Na zwyciężczynię czeka nowa, specjalnie zaprojektowana korona z bursztynem wykonana z 1800 kamieni i pozłacana 24 karatowym złotem. Jej wartość to ponad 50 tys. złotych! Która polska piękność ją zdobędzie? Przekonamy się już dziś wieczorem. Transmisję z gali finałowej będzie można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej Miss Polonia 2016. Jej początek o godzinie 20:00.

Zanim jednak o wyborze Miss Polonii 2016 zadecydują jurorzy, przyjrzyjcie się tegorocznym finalistkom konkursu i wybierzcie swoją faworytkę! My mamy ich najmniej kilka! Niemniej jednak trzymamy mocno kciuki za wszystkie! Powodzenia dziewczyny!