Po czterech latach przerwy w końcu udało się zorganizować finał najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w Polsce - Miss Polonia. W sobotni wieczór Paulina Krupińska, która została ukoronowana cztery lata temu na gali w Łodzi, oddała w końcu tytuł Najpiękniejszej Polki. Choć większość Polaków przyzwyczaiło się do tego, że to właśnie ona jest miłościwie nam panującą Miss Polonią i nic tego szybko nie zmieni. A jednak!

ZOBACZ: PAULINA KRUPIŃSKA I AGNIESZKA WŁODARCZYK pokazują swoje zdjecia z Donaldem Trumpem

Podczas wieczornej gali w warszawskim hotelu hotelu Narvil Conference & Spa kandydatki zaprezentowały się w kostiumach kąpielowych, bieliźnie, ekskluzywnej biżuterii oraz kreacjach wieczorowych duetu Paprocki&Brzozowski. Ostatecznie jury, w którym zasiadały głównie byłe Miss Polonia - w tym Marcelina Zawadzka, zadecydowało, że korona trafi w ręce (a raczej na głowę) Izabelli Krzan.

POLECAMY: MISS POLONIA 2016 Już dziś finał konkursu na najpiękniejszą Polkę!

Nowa Miss Polonia Izabella Krzan pochodzi z Olszyna. Jest studentką 3. roku ekonomii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Pasjonuje się tańcem towarzyskim oraz siatkówką. Obecnie pracuje jako modelka, choć w przyszłości chciałaby się związać z mediami:

W przyszłości chciałabym pracować jako dziennikarka, bądź prezenterka telewizyjna. Moim marzeniem jest połączenie aktywności zawodowej z podróżami i poznawaniem kultur całego świata.

Izabella już wkrótce będzie reprezentowała Polskę w wyborach Miss Universe 2016 na Filipinach. Ma szansę na wygraną? Jak sama mówi, nie boi się tego konkursu bo lubi podejmować się nowych, ambitnych zadań:

Od zawsze lubiłam podejmować nowe wyzwania i sprawdzać się na różnych płaszczyznach. Inspiruje mnie... moja mama. Pomimo wszelkich trudności, które napotkała w swoim życiu, posiada ogromną siłę, która pomaga jej zawsze w takich chwilach. Jest dla mnie prawdziwą inspiracją!

No cóż, wygląda na to, że Izabella odziedziczyła po mamie nie tylko ogromną siłę, ale i urodę, którą od tej pory może sygnować tytułem Miss Polonia 2016. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy i już nie możemy się doczekać jej sukcesów na międzynarodowych konkursach piękności! Powodzenia!