Poznaliśmy właśnie 20 finalistek konkursu Miss Polonia 2017. Do 19 dziewcząt, wybranych podczas półfinałowego castingu w Warszawie, dołączy Miss Polonia Litwy – Alicja Dowejkis. Tegoroczna gala finałowa Miss Polonia 2017 odbędzie się 26 listopada. Poprzedzi ją dwutygodniowe zgrupowanie, na którym kandydatki będą trenować choreografię, przygotowywać się do finału itd. Ten wysiłek się jednak opłaci, bo nagroda jest warta tego zachodu!

ZOBACZ: KLAUDIA KUCHARSKA nową Miss Nastolatek 2017. Wygląda na 15 lat? [ZDJĘCIA]

Zdobywczyni tytułu i bursztynowej korony Miss Polonia, która warta jest ponad 50 tysięcy złotych, będzie reprezentowała nasz kraj na wyborach Miss Universe!

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego pierwsza edycja odbyła się w 1929 roku w Warszawie. W ciągu 87 lat istnienia konkursu, tytuł i koronę Miss Polonia nosiło aż 38 Polek. Korona jest trofeum przechodnim, natomiast tytuł przyznawany jest dożywotnio.

Dla wielu Polek konkurs Miss Polonia był początkiem wspaniałej kariery. Wystarczy wspomnieć choćby takie nazwiska jak Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Bogna Sworowska, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka, Paulina Krupińska. A to tylko  niektóre z laureatek konkursu. Obecnie panującą Miss Polonia jest Izabella Krzan.

Zobaczcie w naszej GALERII zdjęcia wszystkich finalistek konkursu Miss Polonia 2017. Która ma największe szanse odebrać tytuł Izabelli Krzan już 26 listopada?