Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego pierwsza edycja odbyła się w 1929 roku w Warszawie. W ciągu 92 lat istnienia konkursu, tytuł i koronę Miss Polonia nosiło kilkadziesiąt Polek. Dla wielu z nich konkurs Miss Polonia był początkiem wspaniałej kariery: Aneta Kręglicka, Ewa Wachowicz, Bogna Sworowska, Rozalia Mancewicz, Marcelina Zawadzka i Paulina Krupińska to tylko niektóre z laureatek konkursu. Kto w tym roku dołączył do tego grona?

Miss Polonia 2019 - kto wygrał?

Kto zdobył tytuł Miss Polonia 2019? Tegoroczną laureatką konkursu została Karolina Bielawska, która pokonała pozostałe 19 kandydatek. Koronę włożyła jej na głowę Ewa Wachowicz - Miss Polonia z roku 1992. I wicemiss Polonia 2019 została Aleksandra Kielan, natomiast tytuł II wicemiss Polonia 2019 przypadł Karinie Nowak.

Wybory Miss Polonia 2019 odbyły się w Hotelu Narvil Conference & Spa w niedzielę, 24 listopada. Galę poprowadzili Marcelina Zawadzka i Mateusz Hładki. Zdobywczyni tytułu i bursztynowej korony Miss Polonia 2019, która warta jest ponad 50 tysięcy złotych - Karolina Bielawska, będzie reprezentowała nasz kraj na wyborach Miss Universe w przyszłym roku. 

Karolina Bielawska - kim jest Miss Polonia 2019?

Karolina Bielawska ma 20 lat, mierzy 179 cm i pochodzi z Łodzi. Na co dzień studiuje zarządzanie w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej. Inspirują ją silne i niezależne kobiety. Jej wielką pasją są podróże - uwielbiam odkrywać nowe miejsca, poznawać ludzi, kulturę i ich zwyczaje. W życiu ceni osoby z pasją, ambitne i pozytywnie patrzące na świat.

Zobacz, jak wygląda nowa Miss Polonia w GALERII.