Miss Polski 2020: kto wygrał? 17 grudnia 2021 w Warszawie odbyła się 31. ceremonia finałowa popularnego konkursu piękności. Gala transmitowaną na żywo w Polsacie po raz pierwszy w historii odbyła się bez udziału publiczności i przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego. Poprowadzili ją Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz, natomiast zakulisowe rozmowy z kandydatkami przeprowadzała Agnieszka Hyży. Gwiazdami muzycznymi Miss Polski 2020 byli Kortez, Paweł Domagała, Anna Wyszkoni, a także Monika Lewczuk. A która finalistka zdobyła koronę miss oraz nagrodę główną?

Miss Polski 2020: kto wygrał?

Kto zdobył tytuł Miss Polski 2020? Tytuł IV wicemiss Polski 2020 przypadł Sandrze Naum, III wicemiss to Dominika Wójcik. II wicemiss jury ogłosiło Wiktorię Ciochanowską, natomiast I wicemiss Polski 2020 została Natalia Balicka. Tegoroczną laureatką konkursu została Anna-Maria Jaromin.

Zwyciężczyni oprócz korony i tytułu otrzymała nagrody o łącznej wartości 50 tysięcy złotych, a także możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie.

Anna-Maria Jaromin: kim jest Miss Polski 2020?

Anna-Maria Jaromin ma 22 lata i pochodzi z Katowic. Studiuje bezpieczeństwo wewnętrzne na specjalizacji psychokryminalistyka. Jej największą pasją jest jazda konna, którą trenuje od około 12 lat. W 2015 roku wygrała Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle w ujeżdżeniu w kategorii mała runda. W przyszłości chciałby połączyć studia oraz pasję i pracować w policji konnej, a jej największym marzeniem jest napisanie książki.

Zobacz, jak wygląda nowa Miss Polski 2020 w naszej galerii.