Wczoraj wieczorem wybrano kolejną Miss Supranational! Do konkursu zorganizowanego w Krynicy Zdrój stanęło aż 71 kandydatek z całego świata. Jednak to finalistka konkursu z Indii, Srinidhi Shetty, okazała się tą najpiękniejszą. Reprezentantka kraju z dalekiej Azji bez problemu przechodziła do kolejnych etapów plebiscytu: najpierw do grona 25 a potem 10 najładniejszych uczestniczek konkursu. Na końcu gali znalazła się w gronie piątki, z której wybrano tę najpiękniejszą.

ZOBACZ: MISS SUPRANATIONAL 2016 Znamy twarze wszystkich 71 kandydatek do tytułu!

Miss Indii, Srinidhi Shetty nie miała jednak łatwego zadania. W ostatniej piątce znalazły się piękne i egzotyczne miss z całego świata. Zachwycały młode kandydatki do tytułu z Węgiel, Sri Lanki, Surinamu i Wenezeli. I to właśnie one będą nosiły tytuły wice-miss tegorocznego konkursu. Przez najbliższy rok to właśnie urocza Srinidhi z Indii będzie cieszyła się jednak koroną najpiękniejszej kobiety plebiscytu Miss Supranational 2016.

Kim jest nowa Miss Supranational 2016? Srinidhi Shetty ma 24 lata. Miała zostać inżynierem, ale porzuciła szkołę, aby spełniać swoje marzenia. Jedno z nich właśnie wczoraj spełniło się w Polsce. Jak nowa Miss zapamięta nasz kraj?

To moja pierwsza podróż do Europy, pierwszy raz w Polsce i pierwszy raz widzę śnieg. Bardzo mi się podoba! Namawiam już rodzinę, abyśmy wszyscy jeszcze raz tutaj przyjechali. Uwielbiam Polskę i na pewno jeszcze tu wrócę!

Jak się okazuje, nową miss zachwyciła nie tylko polska pogoda, ale też regionalna kuchnia:

Nie znam nazw Waszych potraw, bo są naprawdę trudne, ale uwielbiam sposób, w jakich przygotowujecie kurczaka i ryby. To lubię najbardziej, choć wiele polskich dań mnie zachwyciło!

POLECAMY: FESTIWAL PIĘKNA 2016 Widzowie Polsatu wybiorą dwie Miss i jednego Mistera

Koronę swojej następczyni ze łzami w oczach przekazała jej ustępująca Miss Supranational 2015 – piękna Stephania Stegman z Paragwaju.

Świetnie w konkursie poradziła sobie nasza reprezentantka, Miss Polski 2014, Ewa Mielnicka. Polska Miss przeszła kolejno do grupy 25, a potem 10 topowych finalistek wyborów. Mimo olbrzymiego wsparcia zgromadzonych na hali MOSIR Polaków, nie udało się jej jednak zakwalifikować do finałowej piątki.

CZYTAJ TEŻ: MISTER SUPRANATIONAL 2016 Znamy wszystkich finalistów konkursu

Konkurs po raz kolejny rozegrał się w Krynicy Zdrój. Wybory Miss Supranational 2016 były pierwszą w tym roku galą zorganizowaną w ramach Festiwalu Piękna. Już dziś wieczorem w ramach wydarzenia po raz pierwszy w historii zostanie wybrany Mister Supranational a jutro – Miss Polski 2016. Który z tych konkursów interesuje Was najbardziej?