Już 6 listopada odbędzie się wielka gala finałowa konkursu Mister Polski 2016. Do walki o tytuł najprzystojniejszego Polaka stanie 14 kandydatów z całej Polski. Który z nich ma największą szansę odebrać tytuł obecnemu Misterowi Polski - Rafałowi Jonkiszowi?

ZOBACZ: Rafał Jonkisz Mister Polski organizuje obóz dla dzieci z domów dziecka. Ty tez możesz pomóc!

Czas panowania Rafała Jonkisza, Mistera Polski 2015, wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Nowego mistera poznamy już na początku listopada podczas wielkiej gali, która odbędzie się w warszawskim Airport Hotel Okęcie. Specjalnie dla Was postanowiliśmy przybliżyć sylwetki 14 finalistów, którzy będą mieli szansę osiągnąć sukces na miarę tego, który wypracowali jego poprzednicy: Rafał Jonkisz i Rafał Maślak?

CZYTAJ TEŻ: Rafał Maślak jego zdjęcia z tatą Tomaszem wywołały medialną burzę. Dlaczego? [ZDJĘCIA]

Kamil Piróg, 24 lata – Stalowa Wola, trener personalny:

Jego pasjami są sport i książki, głównie dotyczące rozwoju osobistego, bo tym interesuje się najbardziej. Chciałby zostać Misterem Polski 2016, ponieważ czuję, że urodził się po to, aby pomagać innym. Przez ostatnie dwa lata, jako trener personalny, walczy z kompleksami swoich podopiecznych, a tym samym poprawia ich samopoczucie, podnosi samoocenę i pewność siebie.

2. Sebastian Chłodnicki, 23 lata – Turek,  ekspedytor sprzedaży wysyłkowej i internetowej:

Gotowanie, moda, sport oraz podróże – bez tego nie wyobraża sobie życia. Chciałby zostać Misterem Polski 2016, ponieważ – jak sam twierdzi – dzięki skromności, odpowiedzialności i ambicji, mógłby reprezentować tytuł mistera tak samo dobrze, jak robili to Rafał Jonkisz i Rafał Maślak. Chciałby także pomagać potrzebującym i promować zdrowy styl życia. Uważa, że dzięki tytułowi mógłbym spełniać także swoje marzenia, np. zwiedzać świat oraz realizować się jako zawodowy model.

3. Patryk Ciućka, 22 lata – Kaniów, pracownik produkcji wyrobów ściernych:

Fan piłki nożnej, muzyki i gotowania. Chciałby zostać Misterem Polski 2016, ponieważ od najmłodszych lat chciał być wzorem do naśladowania. Jeśli wygra, chce pomagać innym w spełnianiu marzeń.

4. Łukasz Rzepczyński, 27 lat - Czechowice Dziedzice, kierownik zmiany:

Zapalony fan górskich wspinaczek i dobrej kuchni. Udział w konkursie Mister Polski 2016 traktuje jako przygodę życia. Zdaje sobie jednak sprawę, że tytuł to także wielka odpowiedzialność i ogromna szansa, którą chciałby wykorzystać najlepiej, jak będzie potrafił.

5. Jan Dostatni, 23 lata – Warszawa, trener personalny:

Interesuje się marketingiem i rozwojem osobistym. Organizuje akcje charytatywne i konferencje biznesowe. Zgłosił się na casting, ponieważ chce na swoim przykładzie pokazać, że warto się rozwijać, a przeszkodą w osiąganiu celów jest brak pewności siebie i bierność. Jeśli uda mu się zdobyć tytuł Mister Polski 2016, chce zachęcać młodych ludzi do organizowania akcji charytatywnych.

6. Paweł Poręba, 28 lat – Kraków, trener, model:

Jego największą pasją jest sport i wszystko co się z nim wiąże. Czuje się spełnionym człowiekiem, ponieważ praca jest jego pasją. Uważa, że dzięki tytułowi i rozpoznawalności będzie mógł mieć większy wpływ na społeczeństwo w sprawach dotyczących aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. Zamierza motywować innych do działania, organizować zawody sportowe oraz angażować się w akcje społeczne.

7. Konrad  Matejek, 21 lat – Darłowo, prowadzi własną działalność gospodarczą, student:

Interesuje się piłką nożną, rozwojem w biznesie i podróżami. Uważa, że tytuł Mistera Polski 2016 to duże wyzwanie i ogromny zaszczyt. Dzięki własnym doświadczeniom chciałby pomagać innym w dążeniu do celu oraz angażować się w akcje charytatywne.

8. Konrad Mucha, 22 lata – Tarnowo, magazynier-informatyk:

Jego pasje to sport, taniec, moda i informatyka. Uważa, że wygrana umożliwi mu poznanie nowych, ciekawych osób i pomoże w rozwinięciu skrzydeł. Jako Mister Polski mógłbym częściej podróżować, co jest jego marzeniem. Chce pomagać zwierzętom i realizować się w pracy modela.

9. Mikołaj Kominek, 24 lata – Wola Cygowska, inżynier techniki rolniczej i leśnej:

Interesuje się odnawialnymi źródłami energii, konstruowaniem maszyn i motoryzacją. Wziął udział w konkursie, bo chciałby wnieść do wizerunku mistera skromność, która wcale nie oznacza braku pewności siebie. Chce być przykładem dla ludzi, którzy z różnych powodów, nie wierzą w swoje możliwości i pokazać im, że ciężką pracą można w życiu wiele osiągnąć. Jego zdaniem Mister Polski powinien być facetem, z którym każdy mężczyzna w Polsce mógłby się identyfikować.

10. Krzysztof Mach, 24 lata – Łańcut, trener personalny, dietetyk:

Jego główne zainteresowania to taniec, sport i podróże. Zdecydował się na udział w konkursie, ponieważ chciałby być autorytetem dla innych mężczyzn i pokazać, że warto prezentować na co dzień najwyższe wartości.

11. Jan Dratwicki, 19 lat – Łódź, uczeń klasy maturalnej technikum gastronomicznego:

Uwielbia jeździć motocyklem, na snowboardzie i na nartach. Kocha gotować. Trenował strzelectwo, sztuki walki (MMA, BJJ). Chciałby udowodnić innym, że ciężka praca i dyscyplina są kluczem do spełniania marzeń. Uważa, że nigdy nie wolno się poddawać, a tytuł Mistera Polski 2016 traktuje jako kolejny etap w rozwoju osobistym.

12. Kamil Knut, 21 lat – Gdańsk, windykator:

Jest zagorzałym fanem zapasów i MMA. Zgłosił się do konkursu, ponieważ lubi ambitne wyzwania. Z tytułem Mistera Polski wiąże rozwój indywidualnej kariery. Angażując się w akcje charytatywne, chciałby pomagać w spełnianiu marzeń tym, którzy nie mają takich możliwości. Na własnym przykładzie chciałby pokazać także, że kluczem do sukcesu jest wiara we własne siły, ciężka praca i pozytywne nastawienie.

13. Paweł Trojnar, 24 lata – Ostrołęka, barman/kelner, fotomodel:

Interesuje się rysunkiem artystycznym i sztuką wykonywania tatuażu na skórze. W przyszłości  planuje otworzyć własne studio i czerpać przyjemność z robienia tego, co lubi. Chciałby zostać Misterem Polski 2016, ponieważ, jak każdy, chce spełniać swoje marzenia i osiągać wyznaczone cele, co pomaga mu w doskonaleniu osobowości i dalszym rozwoju. Uważa, że tytuł mistera otworzy mu kolejne drzwi w modelingu oraz pomoże w realizacji własnych projektów biznesowych, społecznych, charytatywnych i artystycznych.

14. Damian Cheda, 23 lata – Radom, magazynier:

Jego największą pasją jest futbol amerykański, a zaraz po nim spędzanie czasu z bliskimi. Jest współzałożycielem drużyny futbolu w Radomiu. Jeśli zostanie Misterem Polski 2016 zamierza kontynuować to, co dotychczas wypracowali jego poprzednicy. Chciałby brać udział w kampaniach charytatywnych, bo lubi pomagać innym. Przy okazji, liczy, że mógłby przyczynić się do promowania futbolu amerykańskiego w naszym kraju. Uważa, że wygrana z pewnością odmieniłaby jego życie i pozwoliła rozwinąć skrzydła.

Który kandydat ma Waszym zdaniem największe szanse na tytuł Mister Polski 2016? Macie już swojego faworyta? Przypomnijmy, plebiscyt zostanie rozstrzygnięty już 6 listopada!