Polskimi mediami wstrząsnęły dziś doniesienia, które pojawiły się na portalu Wirtualnemedia.pl. Serwis poświęcony tematyce medialnej poinformował, że były pracownik Telewizyjnej Agencji Informacyjnej poskarżył się ministrowi kultury – Piotrowi Glińskiemu, na mobbing panujący w Telewizji Polskiej. Ministerstwo odesłało jego pismo do zarządu TVP z prośbą o skomentowanie zarzutów. Prezes Jacek Kurski w odpowiedzi zapewnił ministerstwo, że dba o zapewnienie wszystkim pracownikom pracy w "bezpiecznych i higienicznych warunkach". Zdaje się jednak, że czeka nas wybuch kolejnej medialnej afery, która swoimi rozmiarami może dorównać aferze Durczoka, która kilka lat temu wstrząsnęła całym TVN-em.

ZOBACZ: TOMASZ LIS Nowy prezes TVP w ostrych słowach odpowiada dziennikarzowi!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego potwierdziło serwisowi Wirtualnemedia.pl, że w połowie marca otrzymało pismo z informacją o mobbingu w TVP od byłego już pracownika spółki. Instytucja miała przekazać je zarządowi Telewizji Polskiej. Zaledwie 4 dni później, 24 kwietnia, MKiDN otrzymało odpowiedź od prezesa TVP. Jacek Kurski zapewnił w nim, że dba o komfort psychiczny pracowników i higieniczne warunki pracy.

Kurski oznajmił w oświadczeniu, że "przywiązuje dużą wagę do przestrzegania w Spółce zasady poszanowania godności i innych dóbr osobistych pracowników oraz zapewnienia wszystkim zatrudnionym pracy w bezpiecznych i higienicznych warunkach, niezależnie od rodzaju umowy, jaką mają podpisaną z TVP".

Doniesienie, jakie dziś wypłynęła na światło dzienne już po raz kolejnym stawiają obecny zarząd Telewizji Polskiej w bardzo złym świetle. Niedawno dziennikarka Gazety Wyborczej i radia Tok FM, Dominika Wielowieyska, ujawniła wykaz wielotysięcznych nagród dla wybranych pracowników zadłużonej telewizji publicznej. Zawrotne kwoty mieli otrzymać m.in. twarz "Wiadomości", Michał Adamczyk oraz Jacek Łęski ze "Studia Polska". To jednak nie wszystko!

CZYTAJ TEŻ: KAMIL DURCZOK Znajoma byłego dyrektora Faktów: "Obdarto mnie z godności, pokazali moją bieliznę"

W styczniu TVP nagrodziła także narzeczoną Jacka Kurskiego - ówczesną szefowa biura koordynacji programowej i marketingu TVP. Joanna Klimek miała otrzymać w ramach premii, bagatela, 50 tys. złotych!

Sądzicie, że afera mobbingowa, którą ujawnił dziś serwis Wirtualnemedia.pl, ma szasnę nabrać rozmiarów tak dużych jak słynna sfera Kamila Durczoka, po tym, jak tygodnik Wprost opublikował m.in. zeznania pracowników TVN, którzy również oskarżali ówczesnego szefa Faktów o mobbbing, szykanowanie, a nawet nakłanianie do spotkań o charakterze erotycznym?

Pamiętacie burzę, jaka przetoczyła się wówczas po polskich mediach?

PRZYPOMINAMY: KAMIL DURCZOK Zakończył się proces dziennikarza! Wygrał z tygodnikiem?