Właścicielka marki Lou Saints – Magdalena Mousson-Lestang – zaprosiła do współpracy projektantkę Annę Poniewierską. Kolekcja, która powstała, opiera się na prostych, wyrafinowanych fasonach, rodem z lat 60-tych.

„Chciałam, aby kolekcja wpisywała się w obowiązujące trendy, ale dawała poczucie ponadczasowości” - mówi Magdalena Mousson-Lestang 

Anna Poniewierska, współpracująca z największymi tytułami mody w Polsce, projektantka autorskich kolekcji opartych na wyrafinowanym minimalizmie, przy pracy nad kolekcją Lou Saints inspirowała się filmem i ikonami stylu lat 60-tych.

Film Basen z Romy Schneider i Jane Birkin w kostiumach Andre Courreges'a                                     i Catherine DeneuveBelle de Jour  ubrana przez YSL to ponadczasowe źródło francuskiego szyku o wdzięcznej, geometryzującej linii litery "A".

Wyżej wymienione inspiracje wymagały odpowiedniej oprawy w postaci najwyższej jakości tkanin o haftowanych, wzorzystych i melanżowych fakturach, ultra miękkiej alpaki i drobnych żakardowych splotów.

Proste formy płaszczy, sukienek i spódnic uzupełniają aplikacje i wystrzępione brzegi tkanin tworząc trójwymiarowe faktury. Pastelowe odcienie zieleni, beżu, błękitu i fioletu podkreślają sensualność i zmysłowość kolekcji.

Projekty z nowej kolekcji Lou Saints wzbudziły zainteresowanie gwiazd takich jak topmodelka Anna Jagodzińska, aktorki Katarzyna Zielińska, Paulina Holtz, Julia Kamińska czy modelka Paulina Krupińska.

Najnowsze projekty marki zaprojektowane we współpracy z Anną Poniewierską, dostępne są w butiku Lilou przy ul. Mokotowskiej 63 w Warszawie, przy ul. Wrocławskiej 21 w Poznaniu oraz w Concept Store by Lilou w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 20.