Warto wykorzystać ten czas, aby uzupełnić garderobę na przyszły sezon. Większość marek już dawno zaprezentowała propozycje na jesień i zimę. Z łatwością możemy więc sprawdzić, co przyda nam się również za kilka miesięcy.

Najbliższa zima ma być kolorowa. Oprócz nieśmiertelnej czerni w naszych szafach będzie królował pudrowy róż, fuksja, turkus, granat, khaki i czerwień. Również pastele, kwiaty i zwiewne tkaniny zostaną w tym roku z nami dłużej –- to cenna wskazówka dla łowców wyprzedaży.  A ponieważ ma być kobieco i elegancko, warto również rozważyć zakup jedwabnej bluzki lub maxi sukienki w intensywnym kolorze.

Chociaż zdecydowanym hitem będą lata 60, nie przestaniemy także inspirować się modą sprzed dwóch dekad. Kurtki bombery, militarne płaszcze oraz zwierzęce printy rodem z ulicznego stylu lat 90 pojawiają się w kolekcjach Blamain i Aleksandra McQueena. Powrócą także cieniowane tkaniny (efekt ombre) oraz plisowane spódnice.  Jeśli chodzi o materiały, to oprócz wełny na wybiegach można było zobaczyć koronkę, satynę, jedwab i skórę.

Online shopping – wyprzedaże nie tylko latem

Zdecydowana większość z nas chciałaby, aby letnie wyprzedaże trwały cały rok. Istnieją jednak inne sposoby na tanie zakupy. Polecany jest przede wszystkim internet. Wiele e-sklepów, w tym te należące do najpopularniejszych odzieżowych marek, przez cały rok kuszą zniżkami na wybrany asortyment. Specjalne strony internetowe zbierają informacje o najkorzystniejszych promocjach – na przykład poprzez serwis Kupon.pl  można nie tylko sprawdzić, gdzie kupować, ale również, korzystając z wyjątkowych kuponów rabatowych, jeszcze bardziej zmniejszyć cenę swojego zamówienia.

Pamiętajmy również, że sklepy stacjonarne w czasie wyprzedaży przeżywają prawdziwe oblężenie. Kolejki do kasy czy przymierzalni, a także tłok przy wieszakach potrafią skutecznie zepsuć humor. Dlatego zakupy  online są nie tylko tańszą, lecz przede wszystkim wygodniejszą alternatywą. W dodatku, jeśli zakupiony produkt z jakichś powodów nie spełnia naszych oczekiwań, można go wymienić lub po prostu zwrócić.

 

Autorem tekstu jest Katarzyna Mróz