Modne okulary przeciwsłoneczne? Kocie oko, klasyczne Ray-Bany, awiatorki - istnieje zbyt wiele stylów ochrony wzroku przed słońcem, by ograniczać się tylko do jednego. Uwierz nam - na każdy z nich przyjdzie pora. Może nawet sama zaczniesz trend, wyciągając z szuflady dawno zapomniane okulary? Zanim jednak zostaniesz przeciwsłoneczną influencerką, zobacz jakie style podbijają trwający właśnie sezon wakacyjny. 

Modne okulary przeciwsłoneczne: nieśmiertelne awiatorki 

Jeśli nie jesteś typem osoby, która lubi bawić "naoczną" modą, nie obawiaj się - klasyczne awiatorki są w trendach nieustannie od 1929 roku i nie zanosi się na zmiany. Nie bez powodu - wyglądają dobrze na każdej twarzy i pasują do każdej stylizacji. Duży wybór tego typu okularów przeciwsłonecznych oferuje m.in. uwielbiana przez gwiazdy marka Privé Revaux, która od niedawna jest dostępna w Polsce w salonach Vision Express.

Modne okulary przeciwsłoneczne: wibracje z przełomu mileniów

Pamiętasz czasy, kiedy wszystko lśniło perłą lub brokatem, dolne części garderoby miały tak niski stan, że ledwo trzymały się na miejscu, a jedną z najpopularniejszych dyktatorek stylu była Paris Hilton? Za tymi aspektami wczesnych lat 2000 nie tęsknimy, ale okulary słoneczne z tamtych lat całkiem nieźle odnajdują się we współczesnej modzie. Jeśli więc zobaczysz w sklepie model z bogato zdobionymi oprawkami lub kultowe już “szybkie okulary, śmiało otwórz swój portfel i zaproś je do swojej garderoby. 

Modne okulary przeciwsłoneczne: kolorowe soczewki

Klasyczne ciemne szkła nigdy nie wyjdą z mody, ale postanowiły podzielić się swoim tronem z tymi kolorowymi, które wcześniej wydawały się być zarezerwowane dla dzieci i nastolatek. Różowe, żółte, fioletowe, czy niebieskie? Nasza odpowiedź brzmi: wszystkie, ale tylko w bardziej pochmurne dni, ponieważ jasne szkła nie ochronią twoich oczu tak skutecznie, jak klasyczne przeciwsłoneczne soczewki. Duży wybór tego typu okularów znajdziecie np. w Mango.

Modne okulary przeciwsłoneczne: małe okularki 

Co się stanie, kiedy Bella Hadid trafi do Matrixa? Świat zaleje fala małych okularków rodem z szalonych lat 90. zeszłego stulecia. Trójkątne, kocie oko, okrągłe, kwadratowe, czy prostokątne? Z oprawkami czy bez? Nie ważne - byle ledwo zasłaniały oczy! 

Modne okulary przeciwsłoneczne: kocie oko

Podobnie jak kultowe awiatorki, okulary przypominające kocie oko już od jakiegoś czasu królują wśród letnich trendów, co sezon eksperymentując ze swoją formą. W tym roku najmodniejsze są te w cienkich, drucianych oprawkach, lub kanciasty odpowiednik klasycznych kocich oczu z lat sześćdziesiątych, a największą zaletą tego modelu jest to, że pasuje on do każdej twarzy. Znajdziecie je niemal w każdej sieciówce!

Modne okulary przeciwsłoneczne: kanciasty brutalizm 

Zapomnij o lenonkach. Ten sezon został brutalnie zdominowany ich całkowite przeciwieństwo - stare (ale w nowym wydaniu), dobre prostokątne szkła w przeróżnych wariacjach. Masz sentyment do tatusiowych kanciastych druciaków? Proszę bardzo. A może prostokątna wersja klasycznych much? Nie ma problemu. Możliwości jest wiele, więc z pewnością dobierzesz model, który podkreśli twój unikalny styl. W tym celu koniecznie sprawdźcie ofertę Zary.