Mokasyny w ciągu ostatnich kilku lat kompletnie opanowały wybiegi i światowe ulice. Ich popularność wynika przede wszystkim z faktu, że są bardzo wygodne i chociaż wiele osób może uznać je za "nudne", my wolimy określenie "klasyczne" i "pasujące do wszystkiego". Za sukcesem modelu stoją przede wszystkim projektanci Bass Weejun i Gucci. Ten pierwszy wprowadził do sprzedaży mokasyny dla mężczyzn w 1936 roku, ale zainteresowanie obu płci sprawiło, że kilka lat później do kolekcji dołączył również damski odpowiednik. 

Modne buty na wiosnę: mokasyny

Niedługo potem - w latach 50. - Gucci otworzył swój flagowy butik w Nowym Jorku, czemu towarzyszyła również premiera kultowych dziś mokasynów. Początkowo model zarezerwowany był głównie dla zamożnych mężczyzn i gwiazd Hollywood, ale szybko stały się uosobieniem ponadczasowego szyku.

W 2020 roku mokasyny nadal są w trendach, a w nowych kolekcjach zaprezentowali je Prada, Lanvin, Loewe i jak co sezon, Gucci.

W popularnych sieciówkach znajdziecie mokasyny w różnych stylach i cenach. Wiosną możecie nosić je zarówno do koronkowych i jedwabnych sukienek, jak i do dżinsów oraz t-shirtu. Oto modele, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.

Mokasyny damskie: wiosna 2020